Hernych a Plíšková jdou v kvalifikaci US Open do 2. kola

Sport Sport
21. 8. 2013 22:45
Jan Hernych a Kristýna Plíšková postoupili v kvalifikaci US Open do 2. kola. Další tři tenisté, Dušan Lojda, Eva Birnerová a Renata Voráčová, naopak vypadli.
Jan Hernych a Kristýna Plíšková postoupili v kvalifikaci US Open do 2. kola, Dušan Lojda, Eva Birnerová a Renata Voráčová naopak v 1. kole vypadli.
Jan Hernych a Kristýna Plíšková postoupili v kvalifikaci US Open do 2. kola, Dušan Lojda, Eva Birnerová a Renata Voráčová naopak v 1. kole vypadli. | Foto: Reuters

New York Jan Hernych a Kristýna Plíšková postoupili v kvalifikaci US Open do 2. kola.

Další tři tenisté, Dušan Lojda, účastnice 3. kola na letošním Wimbledonu Eva Birnerová a také Renata Voráčová naopak vypadli už v 1.kole.

Hernych si ve dvou setech poradil s nasazenou dvanáctkou Rumunem Copilem, Plíšková stejným způsobem vyřadila Belgičanku Hendlerovou.

Lojda v zápase s Brazilcem Dutrou Silvou po prvním setu, který prohrál 4:6, utkání skrečoval.

Birnerová uhrála proti Američance Townsendové pouze tři gamy, Voráčová pak prohrála dvakrát 5:7 s Jihoafričankou Simmondsovou.

Výsledky:

Muži - 1. kolo:

Hernych - Copil (12-Rum.) 7:6 (7:0), 6:3, Dutra Silva (19-Braz.) - Lojda 6:4, skreč.

Ženy - 1. kolo:

Kristýna Plíšková (22) - Hendlerová (Belg.) 6:3, 6:0, Townsendová (USA) - Birnerová (11) 6:1, 6:2, Simmondsová (JAR) - Voráčová 7:5, 7:5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy