Kvitová a Djokovič - jednoznační vládci roku 2011

Stejně jako Berdych vypadla ve čtvrtfinále i Petra Kvitová. Během čtyř zápasů ztratila rovněž jen jeden set, ve čtvrtfinále však podlehla 2:6 a 4:6 Rusce Věře Zvonarevové. Ta vyřadila ve 4. kole další českou hráčku Ivetu Benešovou, ve 3. kole na její raketě skončila Lucie Šafářová. Do 3. kola prošla i Barbora Záhlavová-Strýcová.
Triumf ve dvouhře i čtyřhře spolu se Slovákem Filipem Horanským získal český junior Jiří Veselý. Ve finále dvouhry porazil suverénním způsobem (6:0, 6:3) domácího tenistu Luka Savillea.
Vítězem se stal Novak Djokovič, který získal svůj druhý grandslamový titul po triumfu na Australian Open v roce 2008.
Djokovič celý ročník opanoval. Během celého turnaje ztratil jediný set. Ve čtvrtfinále si snadno poradil s Rogerem Federerem, ve finále stejným způsobem (6:4, 6:2, 6:3) porazil Andyho Murrayho.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 12. 2011 11:01

Připomeňte si letošní tenisový rok. Zcela jej ovládli Novak Djokovič, který triumfoval na Australian Open, Wimbledonu a US Open, a Petra Kvitová, která ovládla Wimbledon, Turnaj mistryň a velkou měrou přispěla k triumfu českých tenistek ve Fed Cupu. Dařilo se však i dalším českým tenistům - Tomáš Berdych postoupil na Turnaji mistrů premiérově do semifinále, Květa Peschkeová získala ve čtyřhře ve Wimbledonu premiérový grandslamový titul, stejně jako Iveta Benešová v mixu, Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou zase čtyřhru na French Open. Jiří Veselý zase triumfoval mezi juniory na Australian Open.