Australian Open

Je to první ze čtyř grandslamů tenisové sezony. Hraje se tradičně v lednu (tedy uprostřed australského léta) na kurtech Roda Lavera v Melbourne. Ročník 2020 začne 20. ledna.

Úřadujícím šampionem je Srb Novak Djokovič, který vyhrál turnaj sedmkrát včetně ročníku 2019, mezi ženami triumfovala Naomi Osakaová. Rekordmankou mezi ženami je jedenáctinásobná šampionka Margaret Courtová.

Kvalifikačním sítem v Melbourne prošla jen Krejčíková, Martincová končí
Tenis

Krejčíková přehrála ve finále kvalifikace Vickeryovou, Martincová podlehla Cocciarettové. Světová jednička Bartyová ovládla turnaj v Adelaide.
"Dlouho ležel na zemi, byla jsem z toho špatná." Krejčíkovou vyděsil kolaps podavače
Tenis

Česká tenistka Barbora Krejčíková v pátek postoupila do finále kvalifikace Australian Open, ale víc než na vlastní postup myslela na podavače míčů.
Psi ven nesmějí a my hrajeme, bouří se tenisté. Dostávají roušky i léky na astma
Tenis

Napjatá atmosféra panuje v Melbourne jen pár dní před začátkem úvodního grandslamu sezony. Tenisty dusí hustý dým.
Český souboj. Kvitovou čeká v prvním kole Australian Open krajanka Siniaková
Tenis

Turnajová dvojka Karolína Plíšková začne grandslam v Melbourne s Kristinou Mladenovicovou, Marii Bouzkovou čeká obhájkyně Naomi Ósakaová.
"Proč čekáme, až se něco stane?" Tenistky v Melbourne zuří, v zápasech je dusí kouř
Tenis

Areál v Melbourne Parku halí dým, ale pod ním se prohání po kurtech tenisté a tenistky, aby absolvovali kvalifikaci prvního grandslamu.
Klidně ji vyzvu zase, řekla Plíšková. Zpochybnila váhu Serenina čerstvého titulu
Tenis

Karolína Plíšková a Serena Williamsová. Takové jsou první turnajové vítězky roku 2020 a dvě z mnoha favoritek nadcházejícího Australian Open.

Kvitová týden před Australian Open zrušila start v Adelaide

Petra Kvitová zrušila start na novém turnaji WTA Tour v Adelaide, který pro ni měl být generálkou na úvodní grandslam sezony Australian Open. V Brisbane v sobotu prohrála semifinále a dnes pořadatelé v Adelaide oznámili, že česká tenistka se jejich podniku nezúčastní.

Kvitová měla být v Adelaide nasazenou trojkou. Z českých hráček se v soutěži představí světová jednička ve čtyřhře Barbora Strýcová a také Markéta Vondroušová, jež se vrací na kurty po půlroční pauze a zářijové operaci zápěstí.

Grandslam v Melbourne začne 20. ledna.

Pomozte Austrálii dvojchybami, vybízí Bencicová. Šarapovová prodává i boty
Tenis

Vlna solidarity s Austrálií, kterou zasáhla obří ohnivá katastrofa, se valí dál světem tenisu.
Strýcová trpí v Austrálii: Měla bych být pozitivní, ale realita je jiná
Tenis

Česká tenistka už je v Brisbane, kde se připravuje na ostrý start sezony. Energií ale Barbora Strýcová rozhodně nepřekypuje.
Potíže se vrátily a neodezněly. Murray kvůli pánvi nepojede na Australian Open
Tenis

Na letošním Australian Open se Murray rozloučil po prvním kole v slzách a kvůli bolestem zvažoval konec kariéry. Po další operaci kyčle bojuje dál.
Stačí malá rada a grandslam vyhraju, doufá Plíšková. Uvažuje, že zkusí olympiádu
Tenis

Grandslamový vavřín je jasnou metou tenistky Karolíny Plíškové v nadcházející sezoně i dalších letech.

Semifinalista Pouille kvůli zranění přijde o Australian Open

Francouzský tenista Lucas Pouille musel zrušit start na lednovém Australian Open, kde měl obhajovat body za letošní semifinále. Dvaadvacátý hráč světového žebříčku má problémy s pravým loktem, kvůli němuž nehraje od poloviny října.

"Asi si dovedete představit, jak moc jsem zklamaný a smutný," uvedl na sociálních sítích Pouille. Pětadvacetiletý Francouz už přišel o finálový turnaj David Cupu a vedle úvodního grandslamu sezony zmešká také premiérový ročník ATP Cupu v Austrálii.

Strýcovou výhra v anketě překvapila. Na Silvestra odlétá do Austrálie, myslí na Tokio
Tenis

Barbora Strýcová se občas podívá na vítězné momenty z Wimbledonu, kde letos vyhrála čtyřhru a hrála semifinále dvouhry. V hlavě má i budoucí mety.
Korunovace životní sezony. Strýcová vyhrála Zlatého kanára, mezi muži první Berdych
Tenis

V pátek zářila Barbora Strýcová na vyhlášení Sportovce roku, kde skončila devátá. Tenisovou anketu Zlatý kanár už v sobotu opanovala.
1:06
Tenis

Petra Kvitová podlehla na Turnaji mistryň Japonce Naomi Ósakaové 6:7, 6:4 a 4:6. Naopak Krejčíková se Siniakovou i Strýcová byly v deblu úspěšné.

V 52 letech zemřel bývalý ruský tenista Volkov

Ve věku 52 let zemřel bývalý ruský tenista Alexandr Volkov. Rodák z Kaliningradu si zahrál semifinále US Open v roce 1993 a na ATP Tour vyhrál v první polovině 90. let minulého století tři turnaje.

Po skončení kariéry v roce 1997 byl Volkov mimo jiné členem trenérského týmu krajana Marata Safina, jemuž pomohl k titulům na US Open a Australian Open.

Semifinále v Pekingu vyneslo Ósakaové postup na Turnaj mistryň

Japonská tenistka Naomi Ósakaová se jako pátá hráčka v pořadí kvalifikovala na Turnaj mistryň. Vítězka letošního Australian Open si zajistila start na prestižním vrcholu sezony dnešním postupem do semifinále turnaje v Pekingu.

Už dříve se do Šen-čenu na závěrečnou akci roku pro osmičku nejlepších hráček kvalifikovaly vítězka Roland Garros Ashleigh Bartyová z Austrálie, Karolína Plíšková, wimbledonská vítězka Rumunka Simona Halepová a šampionka US Open Bianca Andreescuová z Kanady.

O postup na Turnaj mistryň dál usiluje i šampionka z roku 2011 Petra Kvitová, která má na kontě už šest startů. V žebříčku sezony jí aktuálně patří šesté místo za Ósakaovou a stejně jako Japonka mohla získat jistotu, pokud by v Pekingu zvládla dnešní čtvrtfinálový duel s Bartyovou.

Turnaj mistryň s rekordní dotací 14 milionů dolarů se letos uskuteční poprvé v čínském Šen-čenu. Hrát se bude od 27. října do 3. listopadu.

Siniaková neztratila ani gem, zato Strýcová v Bronxu vypadla s Peraovou
Tenis

Siniaková vyřadila v Bronxu ruskou tenistku Potapovovou 6:0, 3:0. Strýcová naopak ztratil dobře rozehraný zápas proti domácí Peraové.
Berdych neuspěl ani v druhé exhibici. Před Wimbledonem prohrál s Bautistou
Tenis

Berdych neuspěl v Londýně ani ve svém druhém zápase po vleklých potížích se zády, které ho vyřadily na téměř čtyři měsíce ze hry.