Kreuziger si konečně užil závod. Dojel v hlavním pelotonu

ČTK ČTK
1. 10. 2014 17:56
Roman Kreuziger nebyl při prvním startu po dopingové kauze ve hře o vítězství, v závodu Milán - Turín podporoval lídra stáje Alberta Contadora a do cíle dojel v hlavním pelotonu se ztrátou 4 minut.
Roman Kreuziger
Roman Kreuziger | Foto: cyclingnews.com/sirotti

Turín - Český cyklista Roman Kreuziger nebyl při prvním startu po dopingové kauze ve hře o vítězství, v závodu Milán - Turín podporoval lídra stáje Tinkoff-Saxo Alberta Contadora a do cíle dojel v hlavním pelotonu čtyři minuty za vítězem.

Tím se stal po úspěšném útoku v závěrečném stoupání domácí Giampaolo Caruso, který o tři vteřiny porazil dalšího Itala Rinalda Nocentiniho.

Contador, jenž patřil mezi velké favority na vítězství, nástup zmíněné dvojice nezachytil a v posledních dvou kilometrech už pronásledovatelé lídry nestačili dostihnout. Při svém prvním závodě od Vuelty dojel Kreuzigerův kolega na šestém místě s odstupem 17 vteřin.

Vedení Tinkoff-Saxo si návrat českého cyklisty do týmu pochvalovalo. "Přestože od června nezávodil, pracoval naplno pro Alberta až do začátku závěrečného stoupání a dojel v balíku. Teď se těšíme na závod Kolem Lombardie," uvedl na stránkách stáje sportovní ředitel Fabrizio Guidi.

"Pro Alberta to byl první závod od Vuelty, samozřejmě se musí zase dostat do rytmu. Ale, s ohledem na to, si vedl dobře. Na posledním kopci musel několikrát dotahovat ztrátu, nakonec nebyl v nejdůležitějším úniku. Ale fyzicky je tam, kde má být," doplnil Guidi.

Cyklistický závod Milán - Turín (193,5 km):

1. Caruso 4:30:12 hod., 2. Nocentini (oba It.) -3, 3. Moreno (Šp.) -9, 4. Aru (It.) -13, 5. Rodríguez -14, 6. Contador (oba Šp.) -17, ...64. Kreuziger (ČR) -4:00.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy