Fišerová se v Německu zlepšila na druhé místo. Přípravu proložila zkouškami ve škole

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 6. 2021 19:18
Kanoistka Tereza Fišerová obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu v německém Markkleebergu druhé místo. Česká olympionička nestačila ve finále jen na domácí mistryni světa z roku 2019 Andreu Herzogovou, za kterou zaostala o více než čtyři sekundy. V extrémním slalomu kajakářů přidali Vít Přindiš stříbro a Amálie Hilgertová bronz.
Tereza Fišerová.
Tereza Fišerová. | Foto: Reuters

Fišerová vylepšila třetí příčku z úvodního závodu seriálu, který se konal o minulém víkendu v pražské Troji. Opět skončila za Herzogovou, která před týdnem vybojovala druhé místo za australskou hvězdou Jessicou Foxovou. Mnohonásobná mistryně světa na kánoi či kajaku Foxová se musela dnes na předměstí Lipska spokojit se čtvrtou příčkou. Bronz získala Nadine Weratschnigová.

Třiadvacetiletá Fišerová vyrazila do Markkleebergu jako jediná z českých vodních slalomářů, kteří se chystají na olympijské hry v Tokiu. Přípravu si navíc v týdnu proložila bakalářskými zkouškami na vysoké škole Palestra. I když na německém kanále stihla jen krátký trénink, v kvalifikaci zajela druhý čas a stejně si vedla i ve finále, v němž měla jeden dotyk na brance. Čistě zvládla jízdu pouze Herzogová.

"Jízda byla dobrá s malinkými chybičkami. Přece jen jsem tu natrénovala hodinu a půl a nečekala jsem nějaký větší úspěch. Ale zároveň jsem věděla, že je trať těžká a že mi to vyhovuje," uvedla Fišerová v tiskové zprávě. "Vzestupnou tendenci směrem k olympiádě si moc nechci připouštět. Samozřejmě budu doufat, že to bude pokračovat, ale budu spokojená, i když v Tokiu podám takové výkony jako doposud," řekla.

V průběžném pořadí SP patří Fišerové třetí místo za Herzogovou a Foxovou, na kterou ztrácí jen bod.

Dalším českým kanoistům se dnes do finále postoupit nepovedlo. V semifinále vypadli Vojtěch Heger, Tomáš Rak, Václav Chaloupka, Martina Satková a Eva Říhová.

Satková obsadila první nepostupovou příčku. "Jedenácté místo je vždycky smolné, ale zároveň jsem se oproti Světovému poháru v Troji výrazně posunula a těší mě, že od holek tak daleko nejsem," řekla česká kanoistka, která doplatila na dotek na 21. brance. "Přišlo to asi z únavy a špatného nájezdu. Ta jízda sama o sobě nebyla ideální, ale na druhou stranu nejlepší, kterou jsem tady předvedla," dodala Satková, která byla před týdnem v Praze dvaadvacátá.

Na závěr programu druhého SP v sezoně navázal Přindiš v kontaktní slalomářské disciplíně stříbrem na týden starý pražský triumf. Českého reprezentanta porazil jen Brazilec Pepe Goncalves. "Ve finále mě hned v první protivodě trefil do hlavy Joe Clark, čímž se i diskvalifikoval. Nemít helmu, co mám, asi by to bolelo o dost víc. Ale oklepal jsem se z toho a dokonce měl šanci i na vítězství, protože Pepe udělal ke konci dost velkou chybu," uvedl Přindiš, šestý muž sobotního individuálního závodu.

Hilgertová projela cílem za Němkou Caroline Trompeterovou a Ruskou Ksenií Krylovovou, jež přidala vítězství k bronzu z Troji. "Pořád tenhle závod beru spíš jako zábavu. Až ve finále se mi to úplně nepovedlo a netroufala jsem si drát se dopředu hned. Počkala jsem si, a když jsem věděla, že není na co čekat, tak jsem v cílové rovince zabrala, a nakonec Britku předjela," řekla česká kajakářka.

Závody SP ve vodním slalomu v Markkleebergu (Německo):

Muži:

C1: 1. Gargaud Chanut (Fr.) 94,75 (0 trest. sekund), 2. Tasiadis (Něm.) -2,12 (0), 3. Savšek (Slovin.) -4,84 (6), …v semifinále 13. Heger, 24. Chaloupka, 25. Rak (všichni ČR).

Ženy:

C1: 1. Herzogová (Něm.) 103,91 (0), 2. Fišerová (ČR) -4,35 (2), 3. Weratschnigová (Rak.) -8,89 (2), …v semifinále 11. M. Satková, 15. Říhová (obě ČR).

Extrémní slalom:

Muži:

K1: 1. Goncalves (Braz.), 2. Přindiš (ČR), 3. Hengst (Něm.), …Tunka - vyřazen v semifinále, Heger a Zeman (všichni ČR) - vyřazeni v 1. kole.

Ženy:

K1: 1. Krylovová (Rus.), 2. Trompeterová (Něm.), 3. Hilgertová, …Nesnídalová - vyřazena v semifinále, M. Satková a Fišerová (všechny ČR) - vyřazeny ve čtvrtfinále.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy