Z běžek na Réunion a pak pro medaili. Škoda toho šťouchu, lituje stříbrná Fišerová

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
11. 5. 2021 15:01
Kanoistka Tereza Fišerová se o víkendu v italské Ivreji, stejně jako loni i v roce 2017, stala vicemistryní Evropy ve vodním slalomu. Je to její už pátá medaile z velké akce a o tu další bude bojovat na olympijských hrách v Tokiu. "Trochu mě mrzí, že jsem konečně nedosáhla na zlato, ale jinak si i stříbra samozřejmě velice vážím,“ říká.
Kanoistka Tereza Fišerová slaví stříbro na ME 2021.
Kanoistka Tereza Fišerová slaví stříbro na ME 2021. | Foto: Jan Homolka / kanoe.cz

Jaké byly z pohledu přípravy na olympijskou sezonu letošní první čtyři měsíce?

Hodně zvláštní, v jiné skladbě, než na jakou jsme zvyklí. Dlouho jsme nevěděli, kam se vydáme a zda se vůbec vydáme na zahraniční soustředění. Nakonec z toho byly čtyři vydařené týdny v Réunionu poblíž afrického Madagaskaru, který je zámořským departmentem Francie. V domácích podmínkách měly hlavní slovo v příznivých sněhových podmínkách především běžky a v programu pochopitelně nechyběla ani posilovna. Cítím se výborně, takže letošní příprava, i když byla neobvyklá, měla punc užitečnosti.

S jakými představami jste jela na mistrovství Evropy?

Podat kvalitní výkon a dosáhnout co nejlepšího výsledku. Věděla jsem, že v Itálii bude daleko větší konkurence, než jaká se sešla loni na podzim v pražské Troji. Až snad na jedinou výjimku si z kanoistek dala v Ivreji dostaveníčko kompletní evropská špička. Protože pak mé první dvě jízdy moc dobré nebyly, tak mohu mluvit o štěstí, že jsem se protlačila do finále. V něm už jsem podala výkon, který mě uspokojil. Až na ten jeden šťouch, který mě připravil o zlato.

Co pro vás další titul vicemistryně Evropy znamená?

Určitě posílil moje sebevědomí. Potvrdila jsem si, že v každém velkém mezinárodním závodě mohu bojovat o některou z medailí.

Jaké byly v Ivreji podmínky a celková atmosféra?

V ochozech mohlo být nejvýš 300 lidí, což byli především závodníci s rouškami. Byli jsme zklamáni, že závody probíhaly bez diváků, ale zároveň jsme byli rádi, že se šampionát vůbec uskutečnil a mohli se ho zúčastnit nejlepší evropští vodní slalomáři. Ubytováni jsme byli v jakémsi zámku se zahradou, do které jsme mohli chodit za vzduchem (úsměv).

Znáte už svůj program na nejbližší měsíce?

V Trnávce už tento víkend a pražské Troji o týden později nás čekají obvyklé nominační závody a na mezinárodní scéně potom dva Světové poháry. A pak už bude následovat příprava na olympiádu. Mistrovství světa se uskuteční až v září.

Jak těžké bude prosadit se na olympijských hrách?

Bude to velice těžký závod, ale vzhledem k tomu, že z každé země může v jednotlivých disciplínách startovat pouze jeden slalomář, tak bude snazší než třeba mistrovství světa.

Takže vaším přáním bude vydařená cesta k některé z medailí?

Přesně tak! Zároveň však velice dobře vím, že je potřeba mít hned od rána den D. Ve vodním slalomu rozhodují o velkých úspěších neskutečné maličkosti, nicméně jiný cíl než medailový mít nemohu.

Tereza Fišerová na ME 2021
Tereza Fišerová na ME 2021 | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy