Česko má zlato v rychlostní kanoistice. Na MS do 23 let zazářila Betlachová

21. 7. 2024 11:29
Kajakářka Barbora Betlachová se stala v Plovdivu mistryní světa v rychlostní kanoistice v kategorii do 23 let na olympijské trati 500 metrů.
Barbora Betlachová
Barbora Betlachová | Foto: Instagramový účet Barbory Betlachové

Třiadvacetiletá česká reprezentantka dojela v dnešním finále ve stejném čase jako Maďarka Eszter Júlia Rendessyová.

Betlachová se na šampionátu juniorů a závodníků do 23 let v Bulharsku podílela i na zisku druhé české medaile, v pátek získala stříbro jako členka čtyřkajaku. Navázala na vydařené červnové mistrovství Evropy v Bratislavě, kde vybojovala zlato ve čtyřkajaku a stříbra v kategoriích K1 a K2.

Blízko zisku cenného kovu dnes byla juniorská deblkanoe Vít Příkopa, Martin Nováček, jež na kilometrové trati skončila čtvrtá se sekundovým odstupem za třetími Němci. Kanoistka Denisa Řáhová byla ve třiadvacítce ve finále sprintu na 200 metrů poslední devátá.