Hlava vyhrál v Lillehammeru kvalifikaci, družstvo bylo šesté

23. 11. 2012 19:00
Český skokan Lukáš Hlava vyhrál v kvalifikaci úvodního závodu světového poháru v Lillehammeru.
Lukáš Hlava.
Lukáš Hlava. | Foto: Reuters

Lillehammer - Lukáš Hlava vyhrál kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru.

S 98 metry sice nedoletěl nejdále, ale rozhodčí ocenili jeho styl a známka 133,3 bodu byla nejvyšší.

Hlava také závodil ve smíšeném družstvu, které skončilo v premiérovém závodě šesté. Kromě něho startovali Vladěna Pustková, Roman Koudelka a Michaela Doleželová. Vyhráli Norové.

Do sobotního závodu prošel z posledního 40. místa také Jan Matura, Roman Koudelka měl účast jistou díky celkové desáté příčce v předchozí sezoně.

Za Hlavou obsadili další místa v kvalifikaci dva Japonci Reruhi Šimicu (101,5 m) a Taku Takeuči (98). Matura skončil 86 metrů. Nepostoupili padesátý Jakub Janda (84,5) a dvaapadesátý Borek Sedlák (82,5).

Pokus v rámci kvalifikace nevyšel podle představ ani Koudelkovi, jenž si zapsal 85 metrů. Polovina z deseti předkvalifikovaných lyžařů neskákala.