Golfistka Spilková zahrála dvě kola bez chyby a drží vedení v kvalifikaci o LPGA

ČTK ČTK
28. 10. 2018 8:40
Klára Spilková drží v čele prvního turnaje závěrečné fáze kvalifikace o americkou sérii LPGA náskok dvou ran.
Klára Spilková
Klára Spilková | Foto: Tristan Jones/European Tour

Pinehurst - Golfistka Klára Spilková se nenechala rozhodit vynuceným dnem volna, v prvním turnaji závěrečné fáze kvalifikace o americkou sérii LPGA zahrála podruhé v řadě kolo bez chyby a v čele drží náskok dvou ran. Po třech kolech má česká hráčka na hřišti v Pinehurstu jedenáct ran pod par.

Páteční třetí kolo bylo přeloženo kvůli počasí na sobotu. Spilková udržela koncentraci a osmnáctku obešla s třemi birdie a bez bogey. Má náskok dvou ran před domácí Jackie Stoeltingovou, amatérka Jaclyn Lee je o další ránu zpět.

"Vlastně bylo příjemné mít den volna. Mám za sebou v posledních týdnech hodně golfu a další před sebou, takže jsem si trochu odpočinula," řekla Spilková na webu LPGA. "Snažila jsem se jako celý týden trefovat fairwaye, greeny a dávat dvojpaty. Zatím to funguje, takže jsem spokojená," dodala ke třetímu kolu.

Na šestém hřišti v Pinehurstu se dohraje ještě čtvrté kolo, příští týden budou hrát pak od středy do soboty na hřišti číslo sedm. Kartu na LPGA získá 45 golfistek.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy