Po prvním dnu golfového Ryder Cupu vede Evropa, Woods v páru s Reedem prohrál

ČTK ČTK
28. 9. 2018 18:33
Prestižní Ryder Cup rozehráli ve Francii lépe golfisté Evropy, kteří mají nad americkým výběrem po prvním dnu náskok 5:3.
Tiger Woods (na snímku) a Patrick Reed prohráli na úvod Ryder Cupu s anglicko-italským duem.
Tiger Woods (na snímku) a Patrick Reed prohráli na úvod Ryder Cupu s anglicko-italským duem. | Foto: Reuters

Paříž - Po prvním dnu golfového Ryder Cupu vede tým Evropy nad americkým výběrem 5:3. Evropanům na hřišti Le Golf National u Paříže skvěle vyšly odpolední souboje v takzvaných foursomech, kdy každá dvojice hraje jedním míčkem a hráči se po ráně střídají. V nich si svěřenci dánského trenéra Thomase Björna poprvé v historii připsali všechny čtyři body.

Po čtveřici dopoledních zápasů hraných systémem fourball, kdy jsou dva hráči v týmu a každý hraje svým míčkem, přičemž se počítá na jamce vždy lepší skóre jednoho z dvojice, přitom vedli Američané 3:1.

Jedinou porážku týmu USA si dopoledne připsal Tiger Woods, jenž se Ryder Cupu účastní po dvouleté pauze zaviněné zdravotními problémy. V páru s Patrickem Reedem nestačili na anglicko-italskou dvojici Tommy Fleetwood, Francesco Molinari.

V sobotu se bude hrát obdobným systémem, v neděli absolvuje všech dvanáct golfistů dvouhru a každý vítěz si opět připíše bod.

Američané dosud zvítězili šestadvacetkrát, Evropa se radovala z poháru třináctkrát a dvakrát se zrodila remíza. Teprve podruhé se Ryder Cup hraje mimo Britské ostrovy a USA, poprvé to bylo ve španělské Valderramě v roce 1997.

 

Právě se děje

Další zprávy