Video: Ženu trefil při Ryder Cupu míček. Na pravém oku přišla o zrak a zvažuje žalobu

Rudolf Černík
2. 10. 2018 11:42
Nepovedený odpal Američana Brookse Koepky zasáhl 49letou Corinu Remandeovou do oka, ta má vážné následky.
golf, Ryder Cup 2018, žena zraněná míčkem Brookse Koepky
golf, Ryder Cup 2018, žena zraněná míčkem Brookse Koepky | Foto: ČTK

Paříž/Praha - Žena, kterou při golfovém Ryder Cupu zasáhl míček, přišla na pravém oku o zrak a zvažuje právní kroky proti organizátorům.

K incidentu došlo v pátek, při prvním hracím dnu nejprestižnější golfové akce. Američan Brooks Koepka odpaloval z týčka na šesté jamce, jenže míček doletěl mezi diváky, kde nešťastně trefil pravé oko 49leté Coriny Remandeové. 

"Stalo se to strašně rychle. Když mě míček zasáhl, ani jsem necítila bolest," svěřila se Remandeová agentuře AFP.  "Ani jsem necítila, že míček trefil právě oko. Ale pak jsem cítila, jak mi začala téct krev."

Podívejte se na nepovedený odpal Brookse Koepky:

Zdravotníci jí poskytli přímo na hřišti u Paříže první ošetření, než byla převezena do nemocnice. Rentgen pak odhalil zlomeninu očnice a explozi oční bulvy. "Lékaři mi řekli, že jsem na pravém oku přišla o zrak," cituje Remandeovou agentura AFP. Zraněná fanynka chce dát incident k soudu podle svých slov proto, aby jí odškodnění pomohlo pokrýt náklady na léčbu. 

Remandeovou také naštvalo, že organizátoři neprojevili nejmenší snahu ji kontaktovat a zjistit její zdravotní stav. "Nezaznělo ani varovné volání od maršálů, když letěl míček do diváků," prohlásila zraněná fanynka, ocenila však samotného golfistu. Trojnásobný vítěz turnajů kategorie major Koepka se šel zeptat, jak na tom je, a věnoval jí svou podepsanou golfovou rukavici. Remandeová před ním prý zranění zlehčovala, aby se mohl golfista "dál soustředit na hru".

"Viděl jsem ji, krvácela opravdu ošklivě. Samozřejmě nechcete nikoho trefit do obličeje a už vůbec ne ženu. Není to dobrý pocit," svěřil se Koepka. "Je těžké kontrolovat míček, zvlášť na 300 yardů a když jsou diváci často blízko u fairwaye. Můžete křičet ,fore´ (upozornění na nebezpečně letící míček - pozn.. red.), ale když je to na vzdálenost 300 yardů, nemůžete to slyšet."

Vedení golfové European Tour, která akci pořádala, se k incidentu zatím nevyjádřilo a hodlá nejprve provést vlastní vyšetřování.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Slib uspořit 80 miliard v rozpočtu trvá, uvedl Stanjura. Letos očekává inflaci přes osm procent

Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu resort počítal pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zároveň informoval o tom, že na základě nové predikce může úřad v novém rozpočtu pro letošní rok počítat s vyššími příjmy o zhruba 60 miliard korun. "O tyto příjmy nebudeme snižovat náš slib uspořit v novém rozpočtu na výdajové straně až 80 miliard korun a využijeme je na dodatečné výdaje v letošním roce, jako jsou mimořádná valorizace penzí či zvýšení příspěvků na bydlení kvůli dražším energiím," uvedl Stanjura.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

RegioJet smí opět jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
Další zprávy