Video: Ženu trefil při Ryder Cupu míček. Na pravém oku přišla o zrak a zvažuje žalobu

Rudolf Černík
2. 10. 2018 11:42
Nepovedený odpal Američana Brookse Koepky zasáhl 49letou Corinu Remandeovou do oka, ta má vážné následky.
golf, Ryder Cup 2018, žena zraněná míčkem Brookse Koepky
golf, Ryder Cup 2018, žena zraněná míčkem Brookse Koepky | Foto: ČTK

Paříž/Praha - Žena, kterou při golfovém Ryder Cupu zasáhl míček, přišla na pravém oku o zrak a zvažuje právní kroky proti organizátorům.

K incidentu došlo v pátek, při prvním hracím dnu nejprestižnější golfové akce. Američan Brooks Koepka odpaloval z týčka na šesté jamce, jenže míček doletěl mezi diváky, kde nešťastně trefil pravé oko 49leté Coriny Remandeové. 

"Stalo se to strašně rychle. Když mě míček zasáhl, ani jsem necítila bolest," svěřila se Remandeová agentuře AFP.  "Ani jsem necítila, že míček trefil právě oko. Ale pak jsem cítila, jak mi začala téct krev."

Podívejte se na nepovedený odpal Brookse Koepky:

Zdravotníci jí poskytli přímo na hřišti u Paříže první ošetření, než byla převezena do nemocnice. Rentgen pak odhalil zlomeninu očnice a explozi oční bulvy. "Lékaři mi řekli, že jsem na pravém oku přišla o zrak," cituje Remandeovou agentura AFP. Zraněná fanynka chce dát incident k soudu podle svých slov proto, aby jí odškodnění pomohlo pokrýt náklady na léčbu. 

Remandeovou také naštvalo, že organizátoři neprojevili nejmenší snahu ji kontaktovat a zjistit její zdravotní stav. "Nezaznělo ani varovné volání od maršálů, když letěl míček do diváků," prohlásila zraněná fanynka, ocenila však samotného golfistu. Trojnásobný vítěz turnajů kategorie major Koepka se šel zeptat, jak na tom je, a věnoval jí svou podepsanou golfovou rukavici. Remandeová před ním prý zranění zlehčovala, aby se mohl golfista "dál soustředit na hru".

"Viděl jsem ji, krvácela opravdu ošklivě. Samozřejmě nechcete nikoho trefit do obličeje a už vůbec ne ženu. Není to dobrý pocit," svěřil se Koepka. "Je těžké kontrolovat míček, zvlášť na 300 yardů a když jsou diváci často blízko u fairwaye. Můžete křičet ,fore´ (upozornění na nebezpečně letící míček - pozn.. red.), ale když je to na vzdálenost 300 yardů, nemůžete to slyšet."

Vedení golfové European Tour, která akci pořádala, se k incidentu zatím nevyjádřilo a hodlá nejprve provést vlastní vyšetřování.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

před 51 minutami

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP
Další zprávy