Video: Ženu trefil při Ryder Cupu míček. Na pravém oku přišla o zrak a zvažuje žalobu

Rudolf Černík
2. 10. 2018 11:42
Nepovedený odpal Američana Brookse Koepky zasáhl 49letou Corinu Remandeovou do oka, ta má vážné následky.
golf, Ryder Cup 2018, žena zraněná míčkem Brookse Koepky
golf, Ryder Cup 2018, žena zraněná míčkem Brookse Koepky | Foto: ČTK

Paříž/Praha - Žena, kterou při golfovém Ryder Cupu zasáhl míček, přišla na pravém oku o zrak a zvažuje právní kroky proti organizátorům.

K incidentu došlo v pátek, při prvním hracím dnu nejprestižnější golfové akce. Američan Brooks Koepka odpaloval z týčka na šesté jamce, jenže míček doletěl mezi diváky, kde nešťastně trefil pravé oko 49leté Coriny Remandeové. 

"Stalo se to strašně rychle. Když mě míček zasáhl, ani jsem necítila bolest," svěřila se Remandeová agentuře AFP.  "Ani jsem necítila, že míček trefil právě oko. Ale pak jsem cítila, jak mi začala téct krev."

Podívejte se na nepovedený odpal Brookse Koepky:

Zdravotníci jí poskytli přímo na hřišti u Paříže první ošetření, než byla převezena do nemocnice. Rentgen pak odhalil zlomeninu očnice a explozi oční bulvy. "Lékaři mi řekli, že jsem na pravém oku přišla o zrak," cituje Remandeovou agentura AFP. Zraněná fanynka chce dát incident k soudu podle svých slov proto, aby jí odškodnění pomohlo pokrýt náklady na léčbu. 

Remandeovou také naštvalo, že organizátoři neprojevili nejmenší snahu ji kontaktovat a zjistit její zdravotní stav. "Nezaznělo ani varovné volání od maršálů, když letěl míček do diváků," prohlásila zraněná fanynka, ocenila však samotného golfistu. Trojnásobný vítěz turnajů kategorie major Koepka se šel zeptat, jak na tom je, a věnoval jí svou podepsanou golfovou rukavici. Remandeová před ním prý zranění zlehčovala, aby se mohl golfista "dál soustředit na hru".

"Viděl jsem ji, krvácela opravdu ošklivě. Samozřejmě nechcete nikoho trefit do obličeje a už vůbec ne ženu. Není to dobrý pocit," svěřil se Koepka. "Je těžké kontrolovat míček, zvlášť na 300 yardů a když jsou diváci často blízko u fairwaye. Můžete křičet ,fore´ (upozornění na nebezpečně letící míček - pozn.. red.), ale když je to na vzdálenost 300 yardů, nemůžete to slyšet."

Vedení golfové European Tour, která akci pořádala, se k incidentu zatím nevyjádřilo a hodlá nejprve provést vlastní vyšetřování.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy