Video: Ženu trefil při Ryder Cupu míček. Na pravém oku přišla o zrak a zvažuje žalobu

Rudolf Černík
2. 10. 2018 11:42
Nepovedený odpal Američana Brookse Koepky zasáhl 49letou Corinu Remandeovou do oka, ta má vážné následky.
golf, Ryder Cup 2018, žena zraněná míčkem Brookse Koepky
golf, Ryder Cup 2018, žena zraněná míčkem Brookse Koepky | Foto: ČTK

Paříž/Praha - Žena, kterou při golfovém Ryder Cupu zasáhl míček, přišla na pravém oku o zrak a zvažuje právní kroky proti organizátorům.

K incidentu došlo v pátek, při prvním hracím dnu nejprestižnější golfové akce. Američan Brooks Koepka odpaloval z týčka na šesté jamce, jenže míček doletěl mezi diváky, kde nešťastně trefil pravé oko 49leté Coriny Remandeové. 

"Stalo se to strašně rychle. Když mě míček zasáhl, ani jsem necítila bolest," svěřila se Remandeová agentuře AFP.  "Ani jsem necítila, že míček trefil právě oko. Ale pak jsem cítila, jak mi začala téct krev."

Podívejte se na nepovedený odpal Brookse Koepky:

Zdravotníci jí poskytli přímo na hřišti u Paříže první ošetření, než byla převezena do nemocnice. Rentgen pak odhalil zlomeninu očnice a explozi oční bulvy. "Lékaři mi řekli, že jsem na pravém oku přišla o zrak," cituje Remandeovou agentura AFP. Zraněná fanynka chce dát incident k soudu podle svých slov proto, aby jí odškodnění pomohlo pokrýt náklady na léčbu. 

Remandeovou také naštvalo, že organizátoři neprojevili nejmenší snahu ji kontaktovat a zjistit její zdravotní stav. "Nezaznělo ani varovné volání od maršálů, když letěl míček do diváků," prohlásila zraněná fanynka, ocenila však samotného golfistu. Trojnásobný vítěz turnajů kategorie major Koepka se šel zeptat, jak na tom je, a věnoval jí svou podepsanou golfovou rukavici. Remandeová před ním prý zranění zlehčovala, aby se mohl golfista "dál soustředit na hru".

"Viděl jsem ji, krvácela opravdu ošklivě. Samozřejmě nechcete nikoho trefit do obličeje a už vůbec ne ženu. Není to dobrý pocit," svěřil se Koepka. "Je těžké kontrolovat míček, zvlášť na 300 yardů a když jsou diváci často blízko u fairwaye. Můžete křičet ,fore´ (upozornění na nebezpečně letící míček - pozn.. red.), ale když je to na vzdálenost 300 yardů, nemůžete to slyšet."

Vedení golfové European Tour, která akci pořádala, se k incidentu zatím nevyjádřilo a hodlá nejprve provést vlastní vyšetřování.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy