Jedna rána od elitní desítky. Spilková zapsala na Havaji druhý nejlepší výsledek

18. 4. 2021 8:38
Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji na Havaji na děleném 12. místě a zaznamenala druhý nejlepší výsledek na LPGA Tour. Česká profesionálka měla po čtyřech kolech na ostrově Oahu 17 ran pod par. Z šestnáctého vítězství na okruhu v kariéře a prvního po třech letech se radovala Novozélanďanka Lydia Koová se skóre -28.
Klára Spilková.
Klára Spilková. | Foto: DVTV

"Celý týden jsem hrála uvolněně a golf tak nějak plynul sám od sebe. Nemusela jsem přemýšlet, co bylo a co bude, ani se stresovat. Na to, že jsem dlouho neměla jistotu, kde budu hrát, to dopadlo dobře a jsem spokojená," řekla Spilková v tiskové zprávě.

Šestadvacetiletá hráčka vstupovala do finálového kola na hřišti v Kapolei Golf Clubu, na poměry LPGA relativně krátkém (5850 metrů), na děleném 16. místě a stejně jako ve třetím kole obešla osmnáctku s 67 ranami (-5). "Dařilo se mi patovat a cítila jsem se dobře. Hra byla solidní," ohlédla se za sedmi birdie a dvěma bogey na jamkách jedenáct a dvanáct. "Dvakrát jsem zatáhla ránu do pozice, odkud se nedalo dobře přihrát," vysvětlila zaváhání.

Skóre -17 je pro Spilkovou nejlepší na okruhu LPGA. Jedna rána dělila pražskou rodačku od elitní desítky. "Pomohlo mi i to, že na Havaji žije část mé rodiny. Při turnaji se na mě byla podívat teta," prozradila Spilková. Na LPGA byla nejlépe osmá loni v lednu v Gainbridge.

Na elitní zámořské sérii startovala v letošní sezoně poprvé, jelikož se do předešlých turnajů nedostala. "Po dvou pondělních kvalifikacích na LPGA a dvou startech na Symetra Tour jsem se na tenhle turnaj moc těšila. Byla jsem celá nažhavená," řekla Spilková.

Za dělené 12. místo vydělala 31.197 dolarů, přes 670 tisíc korun, díky čemuž je v žebříčku roku na 75. místě a bude mít větší šanci se kvalifikovat do turnajů.

Zároveň si vylepší pozici i ve světovém žebříčku a upevní si místo mezi šedesátkou hráček v redukovaném pořadí pro účast na olympijských hrách v Tokiu.

Chvilku se ještě zdrží na Havaji a po zastávce v Česku se na LPGA znovu objeví na turnaji Pure Silk Championship ve Virginii od 20. května.

Bývalá světová jednička Koová turnaj ovládla suverénně s náskokem sedmi ran. Na děleném druhém místo mimo jiné skončila Američanka Nelly Kordová.

Golfový turnaj Lotte Championship série LPGA Tour na Oahu (par 72, dotace 2 miliony dolarů):

1. Koová (N. Zél.) 260 (67+63+65+65), 2. N. Kordová (USA) 267 (65+68+63+71), Pak In-pe 267 (71+66+67+63), Kim Si-jong (obě Korea) 267 (67+68+67+65), Maguireová (Ir.) 267 (68+67+65+67), …12. Spilková (ČR) 271 (69+68+67+67).