Je bohatší než Tiger, randí se superhvězdou. Ale doma by musel tátovi platit nájem

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 25. 3. 2021 21:32
Žádný Tiger Woods. Ani světová jednička Dustin Johnson, populární Rory McIlroy nebo některý z dalších slavných golfistů. Nejlepší partií, alespoň co se finančního výhledu týče, mezi profíky ohánějícími se holí na greenech je chlapík, o němž jste nejspíš nikdy neslyšeli a který nevyhrál ani jeden turnaj nejprestižnější série PGA Tour. Maverick McNealy.
Maverick McNealy v akci při turnaji série PGA Tour.
Maverick McNealy v akci při turnaji série PGA Tour. | Foto: Reuters

Pětadvacetiletý Američan může být považován za nejbohatšího hráče v golfovém světě, kde přitom o miliardáře vážně není nouze.

A to nemá na svém kontě jediné významnější vítězství a ve světovém žebříčku se plácá až na 134. místě.

Jenže jeho otcem je Scott McNealy, spoluzakladatel počítačové firmy Sun Microsystems, kterou v roce 2009 koupil za 7,4 miliardy dolarů gigant Oracle. Rozsáhlé rodinné jmění se dnes i díky vlastnictví dalších úspěšných společností odhaduje v přepočtu na 25 miliard korun.

Mimochodem, Tiger Woods disponuje podle zahraničních médií majetkem ve výši zhruba 21 miliard korun.

Maverick ale není představitelem synáčka, který by měl v golfu umetenou cestu penězi bohatého tatínka.

Narodil se v kalifornském Portola Valley, kde jsou ceny domů jedny z nejvyšších v celých Spojených státech, a přestože se po odpalištích proháněl odmala, dlouho to vypadalo spíš na to, že bude pokračovat v otcových stopách v byznysu.

V roce 2018 promoval McNealy junior na Stanfordově univerzitě, jedné z nejprestižnějších škol světa, v oboru management věd a inženýrství. Jenže to už ho to táhlo ke golfové kariéře. A je jasné, že rozhodně ne kvůli penězům.

I když k nějaké rozmařilosti určitě nebyl vychovávaný. "Mně i bráchům bylo řečeno, že jakmile vystudujeme vysokou, budeme mít jedno léto na to, abychom si našli práci a postarali se sami o sebe. Kdybych chtěl po škole žít doma, musel bych tátovi platit nájem - nedělám si legraci," ujistil Maverick v rozhovoru pro časopis Golf Digest.

I přes bohatství tak dobře zná cenu peněz. Ostatně i nyní žije raději v Las Vegas kvůli tomu, že tam jsou levnější nemovitosti a také ceny letenek. To, že má pořádně naducaný finanční polštář, ho prý nijak nezbavuje tlaku na dobré výsledky. 

"Táta mi často říkal, že ty finančně nejlépe zaopatřené projekty vždycky selžou. A že těžko něco představuje lepší motivaci, než když vám finančně hoří koudel u zadku," prozradil mladší McNealy, jenž v letech 2016 a 2017 vedl amatérský golfový žebříček.

"Nesoudím svůj úspěch v golfu podle toho, kolik peněz jsem jím vydělal. Posuzuju ho svou snahou a odhodláním," doplnil muž, který na univerzitě perfektně válel i lední hokej.

Golfovým profesionálem se stal v roce 2018 a pomalu přece jen vylepšuje své výsledky. Před měsícem si vytvořil osobní maximum, když na turnaji AT&T Pebble Beach zaostal za vítězem jen o dvě rány a skončil druhý. 

Dá mu ale ještě hodně práce, než trumfne svou lásku, golfovou profesionálku Danielle Kangovou. Ta je ve světovém rankingu žen na páté pozici, a tak není divu, že si dovolí svému milému do golfu trošku mluvit.

Když předloni při Houston Open zahrál McNealy třetí kolo za 73 ran, Kangová hned vzala telefon a sdělila mu, co všechno udělal špatně. Výsledek? Druhý den si polepšil o osm úderů…

Jenže i když Kangová vyhrála už pět podniků nejprestižnější ženské série LPGA včetně jednoho majoru, golfem vydělala dohromady jen něco přes šest milionů dolarů.

U McNealyových prostě drobné.

Danielle Kangová, milá Mavericka McNealyho
Danielle Kangová, milá Mavericka McNealyho | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy