FOTO Froome odolal větru, dešti i Kreuzigerovi s Contadorem

Roman Kreuziger v horské časovce bojoval o triumf, nakonec ale na tři soupeře těsně nestačil.
...Do cíle 32 kilometrů dlouhé horské zkoušky dorazil na konečném čtvrtém místě, když na vítězného Chrise Frooma ztratil pouhých 23 vteřin.
Rodák z Moravské Třebové založil na úspěch a posun na třetí místo celkového pořadí především v jízdě na oba kopce, které dnešní časovku rámovaly.
Výborně se mu povedl také první technický sjezd, takže na druhém mezičase mezi oběma vrcholy figuroval na průběžném druhém místě pouhých osm vteřin za stájovým parťákem Albertem Contadorem.
Jenže ve druhém sjezdu oba jako jediní nepřesedlali na časovkářský speciál a na své rivaly ztratili...
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
17. 7. 2013 20:19
Podívejte se na galerii ze sedmnácté etapy Tour de France, kterou byla horská časovka na 32 kilometrů.

Podívejte se na galerii ze sedmnácté etapy Tour de France, kterou byla horská časovka na 32 kilometrů. Opanoval ji nakonec lídr závodu Chris Froome před Albertem Contadorem.

Třetí byl v cíli další Španěl Joaquim Rodriguez a hned za ním český závodník Roman Kreuziger, který se životní jízdou proti chronometru dostal už na průběžné třetí místo jubilejního ročníku slavného závodu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Šéf banky Credit Suisse rezignoval, opakovaně porušil opatření proti koronaviru

Předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse António Horta-Osório kvůli porušení pravidel karantény v době pandemie nemoci covid-19 s okamžitou platností rezignoval. Ve funkci byl devět měsíců. Banka v prohlášení uvedla, že Horta-Osório odešel na základě interního vyšetřování a ve funkci ho nahradí Axel Lehmann.

Credit Suisse minulý měsíc při předběžném vyšetřování zjistila, že Horta-Osório porušil koronavirová pravidla. V červenci se zúčastnil finále tenisového turnaje ve Wimbledonu v době, kdy podle britských nařízení měl být v karanténě. V listopadu pak podle agentury Reuters porušil švýcarská pravidla, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ale po příletu měl být deset dní v karanténě.

"Horta-Osório byl sice zodpovědný za novou strategii, jeho krátké působní ale znamená, že reorganizace je pravděpodobně teprve v rané fázi. Ironií je, že Horta byl najat, aby napravil poškozenou pověst Credit Suisse a reorganizoval kulturu riskování v bance," uvedl analytik investiční firmy United First Partners Justin Tang. Dodal, že Credit Suisse se už delší dobu nachází v sekci "poškozené zboží".

Zdroj: ČTK
Další zprávy