Erbanová jde po stopách Sáblíkové, Soukalová skládá reparát

Sport Sport
11. 2. 2014 5:00
V úterý se biatlonistka Gabriela Soukalová pokusí o reparát ve stíhacím závodu. Rychlobruslařka Karolína Erbanová vyráží na trať 500 metrů.
Překvapí Karolína Erbanová na rychlobruslařském sprintu?
Překvapí Karolína Erbanová na rychlobruslařském sprintu? | Foto: Reuters

Praha - V neděli neměla svůj den, tři chyby ve střelbě Gabrielu Soukalovou dostaly až na 29. místo se ztrátou minuty a 11 vteřin. Česká biatlonistka tedy spíše než o olympijskou medaili bude v Soči ve stíhacím závodě bojovat o zlepšení sebevědomí před dalšími disciplínami.

Větší naděje si teoreticky může dělat Veronika Vítková, která skončila po sprintu 16. a bude dohánět manko 44 vteřin.

Pokud jde o Soukalovou, ta v neděli ukázala, že když jí nevyjde střelba, umí zabrat v běhu a po zkažené první položce, kdy třikrát minula, zastřílela podruhé čistě.

"Tonoucí se stébla chytá. Věděla jsem, že to je stejně konec závodu, že to je stejně jedno. Tak jsem to tam nasypala a jela jsem," uvedla česká ženská jednička po závodu.

Soukup a Moravec: Holky jsou na řadě

Úterní stíhačku si tedy může užít a napravit si reputaci. "Souhlasím, určitě. Když jsem to zkopala hned v prvním závodě, o nic nepůjde," uvedla Soukalová.

Jedno je jisté. Obě biatlonistky mají solidní motivaci. Jejich kolegové Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec už mají každý po jednom cenném kovu.

"Holky jsou na řadě, ne? Musíme je trochu vyhecovat, my už jsme si to tady odpracovali, teď si to už budeme jen užívat. Ať teď zamakají ony," shodli se čeští biatlonoví medailisté s úsměvem.

Erbanová může překvapit

Úterý ale nebude jen o biatlonu. Olympijský program pokračuje na rychlobruslařském oválu, kde se představí ženy na trati 500 metrů, na které nebude chybět česká reprezentantka Karolína Erbanová.

I ona už má hozenou rukavici od Martiny Sáblíkové, která si na tříkilometrové distanci vyjela stříbro. Pro Erbanovou bude klíčovou tratí až kilometr, ale proč by nemohla překvapit i na poloviční vzdálenosti, vždyť na vícebojařském mistrovství Evropy byla i přes pád v cílové rovince druhá.

"Nikdy nedokážu dopředu odhadnout, jak se budu cítit. Každý ale jede na olympiádu nebo na jakýkoliv závod s tím, že chce být nejlepší," řekla Erbanová novinářům už před odletem do Soči.

O medaile pojedou i sprinteři

O medaile budou bojovat i sprinteři v běhu na lyžích. Češi budou mít v individuálních sprintech volnou technikou zástupce v Karolíně Grohové, Petře Novákové, Dušanu Kožíškovi a Aleši Razýmovi.

Závěrečné jízdy pak čekají sáňkařky, tedy i Vendulu Kotenovou

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy