Druhý "zápas století" bude v Edenu. Jen pokud Végh zhubne, popíchl soupeře Vémola

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
9. 12. 2023 7:32
Bezmála dva tisíce diváků přišlo do vítkovické auly Gong na tiskovou konferenci organizace Oktagon. Ta oznámila den před svým 50. turnajem několik novinek a odtajnila místo a termín odvety "zápasu století" mezi Karlosem Vémolou a Slovákem Attilou Véghem. Utkají se v červnu příštího roku v Edenu.

Vémola a Végh se střetli před čtyřmi lety v O2 aréně a promotéři Oktagonu duel prezentovali jako "zápas století". V sobotu 8. června si fighteři střihnou odvetu v domově pražské Slavie v Edenu. Oktagon vůbec poprvé zamíří na fotbalový stadion.

Na podzim 2019 ukončil Végh zápas svým k. o. už po dvou minutách a od té doby v kleci nebojoval. To Vémola přidal dalších deset duelů a prohrál jen s Patrikem Kinclem. Za dvacet dní ho v Praze čeká ještě souboj s Véghovým krajanem Samuelem Krištofičem.

Na páteční tiskové konferenci v Ostravě nabízel Slovákovi vlastní čepici, ale Krištofič odmítl a ponechal si svou růžovou pokrývku hlavy. Végha zase popíchl lehkou provokací: "Pokud se mu podaří do 93 kilogramů shodit, bude to titulový zápas."

Zkraje konference lehce pobouřil Dán Jonas Magard, který se bude v lednu pod vlajkou Oktagonu prát v Newcastlu s Angličanem Johnem Cartwrightem. V Ostravě si na sebe vzal tričko s nápisem "Free Palestine", tedy "Osvoboďte Palestinu".

To se nepozdávalo promotérovi Ondřeji Novotnému, který Magarda upozornil a dánský bojovník si přes tričko natáhl mikinu.

K vidění byly staredowny titulových zápasů, na které se může Ostrava těšit již dnes večer. V lehké váze svedou souboj o pás Slováci Ronald Paradeiser a Ivan Buchinger, v pérové váze Belgičan Losene Keita s Nikem Samsonidsem z Německa.

Keita se pokusil získat fanoušky na svou stranu už v pátek tím, že po příchodu na konferenci do mikrofonu zaburácel: "Baník pi*o!"

Vedle oznámení odvety Vémoly s Véghem přišel Oktagon také s informacemi k druhému ročníku pyramidového turnaje Tipsport Gamechanger, který promotéři honosně titulují jako evropskou "Ligu mistrů MMA".

Finále prvního ročníku uvidí diváci za dvacet dní v O2 aréně, o prémii 300 tisíc eur se utkají Řek Andreas Michailidis a Srb Bojan Veličkovič. Také v příštím roce bude vybraná šestnáctka zápasníků bojovat v turnajovém pavouku o celkové prize money ve výši milion eur.

Zatím jediným potvrzeným Čechem v pyramidě je Vladimír Lengál.

Změnila se váhová kategorie Gamechangeru, z velteru na lehkou váhu (do 70,3 kilogramu). První kolo se rozjede v březnu právě v Ostravě.

"Budeme tam mít šampiony různých organizací. Samozřejmě Oktagon, dále KSW, Braveu, německé organizace. První ročník měl veliký dosah a úspěch. O prodej vysílacích práv se teď zajímají v Řecku, Srbsku i ve Skandinávii," pochvaloval si Novotný.

 

Právě se děje

Další zprávy