Procházka skončil na kolenou, pás UFC slaví Pereira. Jeho k.o. ale budí rozpaky

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 11. 2023 6:25
Český MMA bojovník Jiří Procházka světový titul UFC v polotěžké váze nezískal, v duelu s Brazilcem Alexem Pereirou v New Yorku prohrál k.o. v 2. kole. Rozhodčí si ale vysloužil od fanoušků i expertů kritiku za předčasné ukončení zápasu.
Poslední zápas Jiřího Procházky | Video: Telly/Premier Sport

Rozhodčí ukončil titulový duel, jenž byl vrcholem akce UFC 295, necelou minutu před koncem druhého z pěti kol. Šestatřicetiletý Pereira trefil o pět let mladšího Procházku tvrdě levým hákem a poslal ho k zemi.

Český bojovník se okamžitě dostal do kleku a zaklínil se do soupeřových nohou, Pereira ho však zasypal údery pravým loktem a sudí Marc Goddard souboj zastavil. Části publika v hale se podle reakcí zdálo, že rozhodčí duel ukončil příliš brzy.

"Pořád jsem byl v pohybu, mé tělo by pořád pracovalo, ale porážku uznávám. Alex mi uštědřil cennou lekci, děkuju za ní. Vrátím se silnější," prohlásil hned v kleci Procházka.

Galavečer smíšených bojových umění v legendární newyorské hale tradičně sledovalo mnoho slavných osobností, mezi nimiž nechyběl bývalý americký prezident Donald Trump.

Procházkovi se nepodařilo znovu získat mistrovský pás UFC, který vybojoval loni v červnu v Singapuru po vítězství nad jiným Brazilcem Gloverem Teixeirou. Odvetu naplánovanou na prosinec minulého roku musel rodák z Hoštěradic na Znojemsku odvolat kvůli vážnému zranění ramena a po dohodě s organizací se titulu vzdal.

Pod hlavičkou UFC v sobotu Procházka utrpěl po třech vítězstvích první porážku. V oktagonu poznal přemožitele poprvé od silvestrovského souboje v roce 2015, kdy ještě zápasil v japonské organizaci Rizin. Celkově má nyní bilanci 29 výher, 4 porážky a 1 remízu.

Procházkův přemožitel Pereira získal druhý titul v UFC. Bývalý elitní kickboxer získal téměř přesně před rokem právě v Madison Square Garden mistrovský pás ve střední váze, letos v dubnu však odvetu s Novozélanďanem Israelem Adesanyou prohrál a zamířil do vyšší váhové kategorie. Bezprostředně po vítězství nad Procházkou vyzval Adesanyu k přesunu do polotěžké váhy, aby se mohli potřetí utkat o titul.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy