Draci Brno slaví. První finále otočili až v poslední směně

ČTK ČTK
22. 9. 2017 23:30
První finále baseballové extraligy rozhodla až poslední směna, ve které domácí Draci Brno dvěma body otočili skóre a zvítězili nad Arrows Ostrava 3:2. Série hraná na tři výhry bude pokračovat v sobotu v Ostravě. Ostravané bodovali jako první ve druhé směně zásluhou Jakuba Grepla, v páté ale Jakub Hajtmar doběhl pro vyrovnání. Hosty v sedmém inningu poslal do vedení Jakub Kaplan po odpalu Jakuba Malíka, obhájci titulu ale výsledek v poslední možné chvíli otočili. Jakub Hajtmarovi se povedl odpal při plně obsazených metách a Wesley Roemer a Martin Červinka zařídili vítězství.
Pavel Budský (baseball)
Pavel Budský (baseball) | Foto: Ján Jabrocký
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bleskové povodně v Afghánistánu mají 150 obětí, tvrdí Tálibán

Bleskové povodně, které ve středu večer místního času postihly afghánskou provincii Núristán, si vyžádaly 150 obětí. Podle agentury AP to ve čtvrtek oznámilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které má tuto oblast na severovýchodě země pod kontrolou.

Tiskové agentury dříve s odvoláním na afghánskou vládu uváděly nejméně 40 obětí. Agentura AP ale citovala i mluvčího guvernéra provincie, podle něhož je obětí nejméně 60. I on ale uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

"Bohužel voda vzala polovinu vesnice, kde stálo více než 100 domů. Více než 100 lidí je mrtvých nebo pohřešovaných," řekl už dříve agentuře Reuters mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid.

Zdroj: ČTK
Další zprávy