Nadějnou štafetu biatlonisté k medaili nedotáhli. Dojeli 6.

16. 2. 2013 16:30
Česká mužská štafeta biatlonistů dojela v závodě MS v Novém Městě na Moravě na šestém místě. Kralovali Norové před Francií a Německem.
Ondřeji Moravcovi nevyšla střelba a česká štafeta už ztrátu nedohnala
Ondřeji Moravcovi nevyšla střelba a česká štafeta už ztrátu nedohnala | Foto: Eduard Erben

Nové Město na Moravě - Ani mužská biatlonová štafeta na MS v Novém městě na Moravě nedokázala dotáhnout slibně rozjetý závod.

Po desáté příčce žen berou muži ze závodu na na 4x7,5 kilometru šesté místo. Kralovali opět Norové, před čtyřkou Francie a Německa.

Michal Šlesingr nastoupil do první etapy výborně. Vyšla mu střelba a Ondřeji Moravcovi předával na druhém místě s minimálním odstupem na čelo.

"Hodně mi pomohly lyže, jely fantasticky," pochvaloval si Šlesingr v televizním rozhovoru.

"Pokud chcete udržet kontakt s nejlepšími, musíte střílet rychle. Každých pět sekund je znát," komentoval svou rychlou položku vestoje.

Moravec: Dneska jsem prostě nepodržel

Jenže právě Moravcovi selhala přesná muška, dvakrát musel dobíjet a klesl až na páté místo.

"Dneska jsem prostě nepodržel. Nevím, co jsem na té střelbě vyváděl. Je to škoda," litoval Moravec.

Ani Jaroslav Soukup, ani Michal Krčmář, pro kterého byl poslední úsek soutěžní premiérou, nedokázali ztrátu dohnat a české kvarteto se muselo spokojit se šestým místem.

"První dvě kola to ještě šlo, poslední kolo jsem ale měl co dělat, abych vyjel kopec," řekl Soukup. Jeho kolega a debutant ve štafetě pochválil alespoň diváky.

Krčmář: Nešly mi nohy

"Užil jsem si to, lidi byli úžasní. Bohužel mi ale nešly nohy," uvedl 22 letý Krčmář, který v závodě dostal přednost před zkušeným Zdeňkem Vítkem.

Finišman Norska byl Emil Hegle Svendsen, který tak získal v Novém Městě už čtvrtý titul. Martin Fourcade vytáhl na závěrečném úseku na druhé místo Francii, třetí skončili Němci.

V neděli šampionát na Vysočině vyvrcholí závody s hromadným startem pro třicítku nejlepších mužů a žen.

Na startu budou české barvy hájit Ondřej Moravec, Veronika Vítková a Gabriela Soukalová.

Muži - štafeta (4x7,5 km):

1. Norsko (Björndalen, L'Abee-Lund, Bö, Svendsen) 1:15:39,0 (0 tr. okruhů + 5 dobíjení), 2. Francie (S. Fourcade, Beatrix, Boeuf, M. Fourcade) -1:12,8 (0+7), 3. Německo (Schempp, Birnbacher, Peiffer, Lesser) -1:18,5 (2+3), 4. Rusko -1:24,1 (2+7), 5. Rakousko -1:38,9 (0+5), 6. Česko (Šlesingr, Moravec, Soukup, Krčmář) -2:50,1 (0+9).