štafeta

Komedie. Číňanky si nevěděly rady s předáním štafety, finále tím pro ně skončilo
Atletika

Předávání štafetového kolíku na posledním úseku se zvrhlo v grotesku.
Jamajčané ve štafetě propadli, Američané jsou ve finále navzdory špatným předávkám
Atletika

Štafeta britských sprinterů na 4x100 metrů dosáhla na mistrovství světa v Dauhá už v rozběhu nejlepšího letošního času 37,56 sekundy.

Sprinterka Williamsová vyvázla s napomenutím a stihne MS

Jamajská sprinterská naděje Briana Williamsová přece jen bude moci startovat na atletickém mistrovství světa. Domácí antidopingová komise ji za červnový pozitivní test potrestala jen napomenutím, a protože sedmnáctiletá závodnice byla podmíněně zařazena do nominace, jejímu startu momentálně nic nebrání. Její trenér Ato Boldon, někdejší mistr světa na dvoustovce, potvrdil, že Williamsová je na cestě do Dauhá.

Juniorská mistryně světa v běhu na 100 a 200 metrů měla v červnu pozitivní test na zakázané diuretikum hydrochlorothiazid a hrozil jí podle pravidel IAAF až čtyřletý trest. Diuretiky je možné maskovat užití jiných dopingových látek včetně steroidů.

Atletka se hájila tím, že zakázaná látka se do jejího těla dostala z volně prodejného léku na nachlazení, který jí podala její matka a o jehož užití informovala v příslušném formuláři při dopingové kontrole. Disciplinární komise dospěla k závěru, že atletka se nedopustila závažného pochybení ani nedbalosti a neměla v úmyslu podvádět. Vedle napomenutí doporučila Williamsové absolvovat vzdělávací program o antidopingových pravidlech.

Williamsová se na MS kvalifikovala třetím místem na národním šampionátu v juniorském národním rekordu 10,94. Je také v nominaci do sprinterské štafety.

Raději Dauhá než Rio, má jasno Helceletová. Katar podle ní kontroverzní MS zvládne
Atletika

Denisa Helceletová zažila v Dauhá halový šampionát, z něhož má se štafetou medaili. Před venkovním MS v netradičním termínu má obavy z klimatu.
Velká premiéra. Kulhavý zahájí MS horských kol v závodě na elektrokole
Cyklistika

Závodem štafet odstartuje ve středu MS horských kol v Kanadě. Hned poté přijde na řadu velká premiéra na vrcholné akci, závod na elektrokolech.
Jako jedno tělo. Nevidomý medailista ze Sydney poběží s kamarádem O2 Pražskou štafetu
Atletika

Petr Novák, bývalý paralympijský reprezentant na 100 a 200 metrů, má za sebou zajímavou sportovní kariéru.
Česká štafeta přepsala letos již podruhé národní rekord
Atletika

Sprinteři Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleský překonali letos už podruhé český rekord ve štafetě na 4×100 metrů.
Vousatý rekord padl. Sprinterská štafeta překonala 47 let staré maximum z Mnichova
Ostatní sporty

Štafeta běžců na 4×100 metrů Zdeněk Stromšík, Jan Veleba, Jan Jirka a Dominik Záleský překonala na mítinku v Jokohamě časem 38,77 vteřiny český rekord
Biatlonistky byly kousek od ostudy, nakonec vybojovaly sedmé místo
Biatlon

Moc nechybělo a české kvarteto v závodě štafet biatlonistek v rámci Světového poháru v Canmore bylo dostiženo, nakonec skončilo sedmé.
Biatlonisty potrápila ve štafetě střelba, přesto skončili šestí
Biatlon

Česká štafeta Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Adam Václavík a Tomáš Krupčík obsadila šesté místo v závodě SP v kanadském Canmore.
Biatlonistky bronzový úspěch nezopakovaly, v Ruhpoldingu se trápila Jislová
Biatlon

Štafetu žen v Ruhpoldingu vyhrály Francouzky před Norskem. České kvarteto ve složení Puskarčíková - Jislová - Davidová - Vítková doběhlo deváté.