Kvůli napjaté politické situaci bylo ME bikerů přesunuto z Turecka do Itálie

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 4. 2017 19:12
Istanbul přišel o pořadatelství letošního ME jezdců na horských kolech. Většina bikerských velmocí oznamovala neúčast, a tak byla Evropská cyklistická unie nucena zasáhnout.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Lausanne - Červencové mistrovství Evropy jezdců na horských kolech bylo z Istanbulu přeloženo do italského města Darfo Boario Terme. Evropská cyklistická unie (UEC) o přeložení z Turecka kvůli tamní napjaté bezpečnostní a politické situaci rozhodla na mítinku v Lausanne.

V Lombardii se od 27. do 30. července uskuteční devět bikových závodů: šest v cross coutnry, dva ve sprintu a jeden ve štafetě. UEC změnila dějiště kvůli nízkému zájmu reprezentací v Turecku startovat.

"Většina bikerských velmocí oznámila neúčast, což by s ohledem na živá vysílání závodů i atraktivitu pro diváky nebylo dobře. Doufejme, že se do Turecka šampionát brzy vrátí," uvedla unie na svém webu.

Loni získal ve Švédsku evropský bronz Ondřej Cink, který od této sezony jezdí na silnicích, dva tituly z minulých ME pak má Jaroslav Kulhavý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy