Terorismus děsí sport už desítky let: Mnichov, Atlanta, Boston, Paříž, teď i Dortmund

Teroristé si vybírají sportovní události jako cíl útoků už dlouhá léta. Autobus Borussie Dortmund jen tak tak nepotkala tragédie podobné té na olympiádě v Mnichově či při maratonu v Bostonu.
V Dortmundu došlo při odjezdu fotbalistů Borussie z hotelu na stadion k utkání Ligy mistrů k explozi. Marc Bartra utrpěl tržné poranění ruky a byl převezen do nemocnice.
V živé paměti je stále obrovská tragédie z listopadu roku 2015 ve Francii, kdy skupina teroristů spáchala sérii útoků, při níž zemřelo 130 lidí. Tři exploze tehdy zazněly u fotbalového stadionu Stade de France, který hostil přátelské utkání Francie s Německem.
Synonymem teroru na sportovní půdě je dodnes únos izraelských účastníků olympiády v Mnichově 5. září 1972. Palestinští teroristé z organizace symbolicky nazvané Černé září obsadili ubikaci izraelské výpravy v olympijské vesnici.
Přestože incident vzbudil pohoršení, rozhodl se Mezinárodní olympijský výbor (MOV) se souhlasem Izraele po jednodenním přerušení v hrách pokračovat. Do historie vešla slova tehdejšího předsedy MOV Averyho Brundage, který slavnostně prohlásil: "Hry musí pokračovat!"
Foto: ČTK
Sport Sport
11. 4. 2017 21:39
Výbuch, který poničil autobus Borussie Dortmund před utkáním semifinále fotbalové Ligy mistrů, je jedním z celé řady teroristických aktů, které útočníci v historii namířili na sportovní akce.
 

Právě se děje

Další zprávy