Čtvrtý závod, čtvrtá výhra. Fuksovi dominanci ozdobil v Duisburgu první triumf Dostála

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2018 14:26
Martin Fuksa a Josef Dostál opanovali závody Světového poháru v rychlostní kanoistice na 500 metrů. Fuksa udržel neporazitelnost a zvítězil počtvrté v sezoně, Dostál se poprvé prodral na pódium.
Josef Dostál (na snímku) a Martin Fuksa dominovali v nedělních závodech v Duisburgu.
Josef Dostál (na snímku) a Martin Fuksa dominovali v nedělních závodech v Duisburgu. | Foto: Reuters

Duisburg - Čeští reprezentanti Martin Fuksa a Josef Dostál ovládli na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Duisburgu dnešní závody na 500 metrů. Kanoista Fuksa udržel v seriálu neporazitelnost a stejně jako před týdnem v Maďarsku ovládl po kilometru i poloviční trať. Kajakář Dostál si připsal první umístění na stupních vítězů v sezoně.

Fuksa, jenž v sobotu zajel na kilometru historicky nejlepší čas, ani dnes nenašel přemožitele. Vyhrál svou semifinálovou rozjížďku a ani ve finále nedal soupeřům šanci. Vedl už na mezičase a v závěru předčil stejně jako na dvojnásobné trati velké rivaly Isaquiase Queiroze z Brazílie a Němce Sebastiana Brendela.

Dostál, jenž úvodní díl SP v Maďarsku vynechal, skončil v při sobotní premiéře na kilometru čtvrtý. Dnes ale vyhrál své semifinále a ve finále v závěru zaútočil ze druhého místa na mezičase. Na druhou příčku odsunul Artuura Peterse z Belgie. Třetí skončil René Holten Poulsen.

Kanoistka Jana Ježová vyhrála finále B na sprinterské dvoustovce a odpoledne ji ještě čeká start v závodě na 5000 metrů. Kajakář Filip Šváb byl na nejkratší trati v béčku šestý.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Duisburgu (Německo):

500 m:

Muži:

K1: 1. Dostál 1:38,717, …finále B: 4. Štěrba (oba ČR) 1:39,927.

K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:19,752.

C1: 1. Fuksa (ČR) 1:46,888.

Ženy:

K4: 1. Nový Zéland (Carringtonová, Ryanová, Fisherová, Coleová) 1:31,652.

C1: 1. Vincentová (Kan.) 2:06,482, …finále B: 9. Malíková 2:25,551.

200 m:

Muži:

K1: 1. Lukancov (Rus.) 35,424, …finále B: 6. Šváb (ČR) 36,568.

C1: 1. Štyl (Rus.) 39,974.

C2: 1. Kovalenko, Štyl (Rus.) 36,672.

Ženy:

K1: 1. Walczykiewiczová (Pol.) 39,989.

K2: 1. Carringtonová, Fisherová (N. Zél.) 37,251, …8. Betlachová, Krpatová (ČR) 42,398.

C1: 1. Vincentová-Lapointeová (Kan.) 45,885, …finále B: 1. Ježová (ČR) 50,048.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy