Kanoista Fuksa zahájil Světový pohár vítězstvím na kilometru

Aktualizováno 19. 5. 2018 14:06
Start - cíl. Martin Fuksa nezaváhal v žádné fázi závodu v Maďarsku a triumfoval.
Martin Fuksa na olympiádě v Riu 2016.
Martin Fuksa na olympiádě v Riu 2016. | Foto: Reuters

Szeged - Kanoista Martin Fuksa zahájil nový ročník Světového poháru v Szegedu suverénní výhrou v závodu na 1000 metrů. Celkový vítěz loňského ročníku SP nenašel v Maďarsku přemožitele, postupně ovládl rozjížďku, semifinále i finále.

V jízdě o medaile porazil stejně jako vloni na poloviční trati na ME v Plovdivu Olega Tarnovschého z Moldavska, který dojel druhý o 2,294 sekundy. Těsně třetí skončil stříbrný muž z mistrovství světa na pětistovce Carlo Tacchini z Itálie, jenž v Račicích rovněž prohrál souboj o zlato s Fuksou.

Další český kanoista Tomáš Janda skončil ve finále B pátý. Lukáš Trefil a Lukáš Nepraš dojeli ve finále deblkajakářů na 500 metrů osmí. Deblkajak Martin Seidl, Ondřej Bišický, který postoupil do finále sprinterské dvoustovky přímo z páteční rozjížďky, dnes na nejlepší nestačil a obsadil poslední deváté místo.