Browne byl na zemi, přesto Čagina porazil a je šampionem těžké váhy

ČTK ČTK
6. 3. 2016 11:42
Šestatřicetiletý australský boxer Lucas Browne získal titul organizace WBA, když v Grozném porazil obhájce Ruslana Čagajeva z Uzbekistánu technickým k.o.
Lucas Browne
Lucas Browne | Foto: ČTK

Groznyj - Austrálie má poprvé profesionálního mistra světa v boxu v těžké váze. Šestatřicetiletý Lucas Browne získal titul organizace WBA, když v Grozném porazil obhájce Ruslana Čagajeva z Uzbekistánu technickým k.o.

V šestém kole se sice Browne ocitl na podlaze ringu a byl počítán, ale dokázal v zápase pokračovat. Sám pak v desátém kole poslal k zemi o rok staršího soupeře. Čagajev rovněž vstal a boxoval dál, ale Browne ho sérií tvrdých úderů přišpendlil k provazům a rozhodčí souboj ukončil.

Sestřih zápasu od australské televize:

Australský boxer s výrazným tetováním po celém těle, který se dříve věnoval bojovým uměním, vyhrál i 24. zápas v profesionálním ringu. Z toho jednadvacetkrát zvítězil před časovým limitem.

"Tohle je třešnička na dortu. Teď budu mít větší šanci na významnější zápasy o větší peníze. Ale z historického pohledu jsem taky pyšný na to, že jsem Australan," řekl Browne.

Čagajev utrpěl v 34. profesionálním zápase třetí porážku. O mistrovský pás přišel po necelých dvou letech. WBA má ještě takzvaného superšampiona, kterým je Brit Tyson Fury, jenž po listopadové senzační výhře nad Ukrajincem Vladimirem Kličkem vlastní i tituly dalších organizací.

 

Právě se děje

Další zprávy