VIDEO Čistá práce čistého boxera. Kovaljov po demolici ponížil „Chickensona“

Také druhý souboj elitních polotěžkých vah ovládl Rus Sergej Kovaljov, který nedal Kanaďanovi Jeanu Pascalovi žádnou šanci. Následně ještě zesměšnil v televizním rozhovoru šampiona WBC Adonise Stevensona.
Sergej Kovaljov ponižuje Adonise Stevensona | Video:

Montreal – Mnozí tvrdili, že druhý zápas dvou elitních boxerů polotěžké váhy Sergeje Kovaljova a Jeana Pascala je zbytečný a že druhý jmenovaný dopadne v duelu s mistrem světa WBA, WBO a IBF ještě hůře, než v prvním měření sil. Nemýlili se.

Ti dva se nemají rádi a ani po zápase tomu nebylo jinak. Zatímco v zámoří jsou zvyklí na show a následné úsměvy a kamarádství, ruský bohatýr Sergej Kovaljov neměl ani po sedmikolové demolici svého kanadského rivala narozeného na Haiti problém projevit své antipatie. Žádný patetismus, jen čirá upřímnost.

Kovaljov byl příkrý činy i slovem

"Chtěl jsem ho ztrestat. Nemám ho rád. Stejně tak nemám rád odvety, ale tohle bylo jiné, bylo to osobní, protože Pascal je hodně zvláštní člověk. Neumí se chovat slušně. Jestli si získal po zápase můj respekt? Ach, oni to vlastně ukončili před osmým kolem. Myslím, že ho nemohu respektovat," pronesl dvaatřicetiletý šampion.

Jeho protivník toto všechno poslouchal zhruba metr od něj a pokorně přijímal všechna ostrá slova. Právě ukazoval svoji druhou tvář. Ne tu nabubřelou a arogantní z předzápasových tiskovek, když tu poslední završil tím, že na ni přinesl trs banánů a rozdával je všem účastníkům. Následně jeden z nich během projevu snědl. Důvod? Některá gesta Kovaljova před sobotním setkáním v ringu bral za rasistická.

Jenže tiskovkami jeho suverenita skončila. V samotném duelu, který měl být pomstou za jeho deset měsíců starou knockoutovou porážku, toho už moc nepředvedl. Za 21 minut trefil soupeře pouze třicetkrát, ten naopak počastoval jeho tělo téměř 170 přesnými zásahy.

Pascal se soupeři poklonil

Páté kolo prohrál Pascal o dva body, přestože nebyl na podlaze ringu, po šestém musel prosit svého nového kouče – legendárního Američana Freddieho Roache – aby mu dal šanci alespoň v ještě dalších 180 sekundách. Dal, poté ale jatka nekompromisně ukončil.

"Slíbil, že mě zničí a to také splnil. To byl ten rozdíl mezi námi. Je to velký bojovník, má můj veškerý respekt. Musel být opatrný pokaždé, když mě trefil, protože má stejně tvrdý úder z pravé jako i z levé ruky. Já se kvůli tomu nemohl do svých úderů naopak pořádně opřít. Myslím, že jsem fyzicky silnější než on, ale on dokáže udeřit daleko větší silou," filozofoval po porážce Pascal.

Tomu tak nepomohla ani tolik vzývaná výměna trenéra, když po loňské porážce od Kovaljova a následné nepřesvědčivé výhře nad Junieskim Gonzalezem angažoval do svých řad zmíněného Roacha a legendárního bijce Roye Jonese Jr. si ponechal v týmu jen coby zpěváka na píseň pro nástup do ringu. Marka Ramseyho, druhého do party bývalých trenérů, pak vyhodil.

Došlo také na Stevensona

Snad jedinkrát si po zápase oba kohouti notovali. To když Kovaljov přejmenoval držitele šampionského pásu poslední z top federací (WBC) Adonise Stevensone na Adonise Chickensona. Navrch vystřihl naprosto věrné zvuky kachny, což by měla být ta správná melodie, která by Stevensona doprovodila do ringu k jejich střetu.

A jelikož Stevenson byl v tu chvíli přítomen v ringu, strhla se celkem pochopitelně mela. Ovšem bez Kovaljova, ten se zuřícímu rivalovi vysmál, ukázal mu zdvižený prostředníček a šel se radovat s fanoušky.

Na to, aby si oba šampioni vyřídili účty v ringu, si ale budou muset fanoušci počkat. Vzájemná jednání ukončil ve středu mocný promotér Kanaďana Al Haymon, Stevensona tak nejspíše na konci jara čeká odveta s nebezpečným Polákem Andrzejem Fonfarou.

A Kovaljova? Ten si pár týdnů bude užívat další úspěšné obhajoby a následně se začne připravovat na letní souboj proti dosud neznámému soupeři. Jisté je jen to, že by se měl poprvé od chvíle, co se stal mistrem světě, představit doma v Rusku. Ve druhé polovině pak na něj čeká další zvučný soupeř – olympijský vítěz z Atén a bývalý to král super střední váhy, neporažený Američan André Ward.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy