Moravec vyhořel ve sprintu, z Čechů byl nejlepší Krčmář

22. 1. 2016 15:46
Českým biatlonistům se v úvodním sprintu Světového poháru v Anterselvě příliš nedařilo. Sobotní stíhací závod i přesto pojede všech šest reprezentantů.
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Anterselva - Vůbec nejhorší závod sezony zaběhl v italské Anterselvě Ondřej Moravec. Nejlepší český reprezentant ve Světovém poháru v pátečním sprintu obsadil až 54. příčku a jen tak tak se vešel do kvóty pro sobotní stíhací závod.

Tam se probojovali i všichni ostatní čeští biatlonisté včetně mladého Adama Václavíka. Vůbec nejlépe se v pátek z Čechů prezentoval jednadvacátý Michal Krčmář. Závod jsme sledovali živě zde.

Vyhrál Němec Simon Schempp před Rusem Maximem Cvetkovem a Norem Tarjeiem Bøm.

"Takhle vyrovnaný závod jsem nečekal, škoda té jedné rány Michala, která byla těsná. Jinak předvedl zase výborný výkon. U Ondry byla celá položka vleže špatná, tam byl po třech chybách závod záhy rozhodnutý. To samé u Michala Šlesingra na stojce," řekl v rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér Ondřej Rybář.

Jaroslav Soukup dojel na sympatickém třicátém místě, když na střelnici ani jednou nechyboval. Muž, kterému se letos zatím nedaří, byl druhým nejlepším Čechem. Michal Šlesingr skončil sedmatřicátý, Tomáš Krupčík jen o příčku za ním a Adam Václavík o místo za Moravcem, pětapadesátý.

"Není tam výsledek do desítky, který tomu dává šmrnc. To se nepovedlo, ale zase máme čtyři kluky na bodech, všech šest ve stíhačce, takže tam byly i světlé momenty," dodal Rybář.

Závod SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Muži - sprint na 10 km:

1. Schempp (Něm.) 23:01,2 (0 tr. okruhů), 2. Cvetkov (Rus.) -5,8 (0), 3. T. Bö (Nor.) -10,8 (0), 4. Béatrix (Fr.) -12,1 (0), 5. Šipulin (Rus.) -13,6 (1), 6. Eder (Rak.) -15,8 (0), 7. Anev (Bul.) -17,7 (0), 8. J. Bö (Nor.) -21,0 (2), 9. Peiffer (Něm.) -24,3 (0), 10. S. Fourcade (Fr.) -29,4 (0), ...21. Krčmář -57,0 (1), 30. Soukup -1:14,0 (0), 37. Šlesingr -1:16,9 (2), 38. Krupčík -1:20,5 (2), 54. Moravec -1:47,3 (3), 55. Václavík (všichni ČR) -1:47,6 (2).