Bez Soukalové byla štafeta biatlonistek jedenáctá

ČTK ČTK
3. 1. 2013 19:40
Oslabená sestava českých biatlonistek bez doléčující se Gabriely Soukalové skončila ve štafetě Světového poháru v Oberhofu jedenáctá.
Veronika Vítková úvodní úsek vyhrála
Veronika Vítková úvodní úsek vyhrála | Foto: Vojtěch Marek

Oberhof (Německo) - Oslabená sestava českých biatlonistek bez doléčující se Gabriely Soukalové skončila ve štafetě Světového poháru v Oberhofu jedenáctá.

Veronika Vítková sice vyhrála úvodní úsek, ale Veronika Zvařičová, Jitka Landová i debutující Kristýna Černá krok s elitou neudržely. V těžkých podmínkách v mlze a dešti vyhrály Ukrajinky o 46 sekund před týmem Francie, třetí byly domácí Němky.

Soukalovou, která před Vánoci zazářila v Pokljuce, byla třikrát na pódiu a v průběžném hodnocení SP drží druhé místo, skolila během svátků nemoc.

Celý program v Oberhofu proto po léčbě antibiotiky vynechá. Před únorovým mistrovstvím světa v Novém Městě na Moravě jsou na programu ještě závody v Ruhpoldingu a Anterselvě.

Vítkovou nenapodobily kolegyně

Při absenci Soukalové rozjela štafetový závod výborně Vítková a po jediném dobití předala jako první před Polskem a Německem.

Zvařičová se propadla na sedmé místo, na třetím úseku se pak Landová ocitla stejně jako řada soupeřek při náročném sjezdu na zemi a následně po chybě při stojce musela na trestné kolo. Devatenáctiletá finišmanka Černá se v elitní desítce neudržela, navíc byla dostižena.

České biatlonistky tak zopakovaly v Oberhofu loňské 11. místo. Zklamané byly před rokem nejlepší Rusky, jež dnes skončily až páté, vítězný pocit si tentokrát prožilo ukrajinské kvarteto Julia Džymová, Valj a Vita Semerenkovy a Olena Pidhrušná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy