Berdych: Argentinský fotbalista? Jsem spokojený jako tenista

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 1. 2014 9:00
Pod spalujícími slunečními paprsky v Melbourne Tomáš Berdych zdolal Oleksandra Nedovjesova z Kazachstánu 6:3, 6:4 a 6:3.
Tomáš Berdych na Australian Open předvedl nový outfit
Tomáš Berdych na Australian Open předvedl nový outfit | Foto: Reuters

Melbourne - V novém oblečení a bez problémů vstoupil tenista Tomáš Berdych do grandslamového Australian Open. Pod spalujícími slunečními paprsky v Melbourne zdolal Oleksandra Nedovjesova z Kazachstánu 6:3, 6:4 a 6:3.

"Držel jsem se svého plánu. Hrál jsem od začátku soustředěně a vyrovnaně svoji hru. To jsem dělal celý zápas a neměl výkyvy. Bylo to solidní," řekl sedmý hráč světa a trojnásobný čtvrtfinalista Australian Open Berdych na webu turnaje.

Osmadvacetiletý Berdych, kterého poprvé v Melbourne povzbuzují jeho rodiče, odvrátil oba brejkboly, kterým čelil, a sám proměnil čtyři. "Dobře jsem podával, ani jednou jsem si servis neztratil, což je příjemné," pochvaloval si český tenista.

Zápas Berdych ukončil po sto deseti minutách hry. "Rozhodly zkušenosti, všechny ty roky strávené na okruhu hrály v můj prospěch," řekl svěřenec kouče Tomáše Krupy, kterého ve 2. kole čeká Francouz Kenny De Schepper (86. ATP).

Plíšková: Překvapila jsem sama sebe

Berdych nastoupil na kurtu v červených šortkách a modro-bíle pruhovaném tričku, vypadal skoro jako hráč argentinské fotbalové reprezentace. "Ne, to nejsem," smál se Berdych a ještě doplnil: "Jsem tenistou a s tím jsem spokojený."

Z postupu se radovala i Karolína Plíšková. Juniorská vítězka Australian Open z roku 2010 málem uštědřila Francouzce Pauline Parmentierové dva "kanáry" a vyhrála 6:0 a 6:1.

"Překvapilo mě, že to šlo tak rychle," řekla českým médiím v Melbourne Plíšková, kterou v příštím utkání čeká Slovenka Daniela Hantuchová.

Na postup z kvalifikace navázala Lucie Hradecká a v 1. kole si poradila s Chorvatkou Donnou Vekičovou 6:3 a 6:1.

"Kvalifikace mi pomohla. Zvykla jsem si na rychlý povrch. Dobře jsem podávala," řekla spokojeně Hradecká, kterou ve 2. kole čeká v českém souboji turnajová šestadvacítka Lucie Šafářová.

 

Právě se děje

Další zprávy