Víc se cítí jako Srb. NBA nevšedně okouzlil, pak mu ztrpkla. Veselý slaví třicetiny

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 4. 2020 17:40
Třicetiny dnes slaví jeden z nejlepších českých basketbalistů Jan Veselý. Projděte si jeho úctyhodnou kariéru.
Jan Veselý v dresu Fenerbahce Istanbul.
Jan Veselý v dresu Fenerbahce Istanbul. | Foto: ČTK

Do historie se Jan Veselý zapsal jako třetí Čech, který si zahrál severoamerickou NBA. Momentálně nastupuje za turecké Fenerbahce, kde si vydobyl status evropské hvězdy. Ve 30 letech má před sebou ještě řadu let hráčské kariéry.

Anketu o nejlepšího českého basketbalistu vyhrál obří pivot třikrát (2012, 2016 a 2017). V posledních letech ho zastiňuje akorát Tomáš Satoranský, který září v zámoří za Chicago a táhne reprezentaci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy