Dojemná pocta. Český fotbalista Jankto nadchl úžasnou kresbou zesnulého Bryanta

Sport Sport
26. 1. 2021 13:01
Uplynul rok od tragické smrti jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob. Kobe Bryant v jednačtyřiceti letech zahynul při nehodě vrtulníku, s ním i jeho třináctiletá dcera Gianna, dalších šest pasažérů a pilot.
Kobe Bryant
Kobe Bryant | Foto: Reuters

Svět si připomíná smutné výročí. Právě před rokem oněměl, když se objevila zpráva o nehodě helikoptéry v kopcích u kalifonského města Calabasas.

Vzpomínky na tragédii jsou stále příliš živé, tým Los Angeles Lakers, ve kterém Bryant strávil prakticky celou profesionální kariéru, kvůli tomu ani nepřichystal žádnou speciální připomínku.

"Každý jednou zemře, ale legendy neumírají. A Kobe je přesně takový případ. Stále je příliš brzy, každý truchlí po svém," vysvětlil o víkendu LeBron James. Španělský basketbalista Marc Gasol o Bryantovi úplně odmítl mluvit. "Ještě jsem o jeho smrti nemluvil, nejsem připravený."

Kobeho fanoušci, kterých jsou po celém světě miliony, mezitím různými způsoby uctívají památku basketbalového hrdiny.

Emotivní a vkusný příspěvek v úterý natočila a představila světu fotbalová Sampdoria Janov. V kapuci ukrytý mladík v ní působivě maluje Bryantův portrét. Až poté, co své dílo dokončí, odhaluje svou identitu.

Jak už naznačuje podpis JJ na obrazu, je jím český fotbalový reprezentant Jakub Jankto.

"Nejdůležitější je snažit se inspirovat lidi, aby mohli být skvělí v čemkoli, co chtějí dělat," použil italský klub jeden z Bryantových výroků. Na pozadí videa přitom běží zvukový záznam basketbalistova hlasu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, uvedl státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které správa spadá. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu, oznámil Bílý. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Síkela uvedl, že je o policejním zásahu informován, ale nezkoumal jeho důvody. "Pokud mají policie a případně orgány činné v trestním řízení nějaké podezření, nechť ho vyšetří. A pokud se ukáže, že někdo se dopustil nějakého protiprávního jednání, nechť je podle zákonů České republiky potrestán," řekl ministr na pondělní tiskové konferenci k energetické bezpečnosti.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele správy úložišť Jana Prachaře v některých tendrech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy