Miliony za smrt manžela. Manželka Bryanta požaduje po majiteli vrtulníku ušlé výdělky

mih mih
14. 6. 2020 9:29
Vdova po basketbalistovi Kobem Bryantovi, který zemřel spolu s dcerou Giannou během lednové nehody vrtulníku v Kalifornii, požaduje po majiteli stroje odškodné ve výši ušlých výdělků někdejší hvězdy NBA.
Kobe Bryant
Kobe Bryant | Foto: Reuters

Když se vrtulník s Bryantem a jeho dcerou na palubě 26. ledna odlepil z letiště, povětrnostní podmínky kolem Los Angeles nebyly zrovna ideální. Přesto pilot Ara Zobayan dostal povolení ke startu a stroj nakonec rozbil o skálu. O tom, kdo před tragickou událostí pochybil, se dodnes spekuluje.

Vdova po hvězdném basketbalistovi má ale jasno a několik týdnů po smrti jejích blízkých zažalovala majitele dopravní společnosti, která zajišťovala přesun mladých basketbalistek a jejích rodičů na zápas. Na palubě byly další dvě Gianniny spoluhráčky a jejich rodiče.

"Vanessa Bryantová nepožaduje klasické odškodné, ale nárokuje si ušlé zisky, které by manžel vydělal v budoucnu," stojí ve spise, které zveřejnil švýcarský deník Blick.

Slavný rozehrávač LA Lakers sice ukončil kariéru v roce 2016, ale většina jeho výdělků pramenila z reklamy. Podle zveřejněného dokumentu tak budoucí stovky příjmů mají činit stovky milionů dolarů.

K žalobě se přidali i další pozůstalí, kteří v helikoptéře přišli o své nejbližší. Vyšetřování nehody ale stále probíhá. Závěrečná zpráva z nehody se očekává až příští rok.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy