Šokující příběh roku 2020: sportovní svět zasáhla tragická smrt Kobeho a jeho dcery

jšk
31. 12. 2020 10:51
Zdroj foto: Reuters Zdroj foto: Reuters
Sport není jen o vítězstvích a porážkách, čas od času se bohužel objeví i tragické a těžko pochopitelné zprávy. Jedna z nich přišla 26. ledna: při nehodě vrtulníku poblíž Los Angeles zahynul legendární basketbalista Kobe Bryant. Připomeňte si osudný den, který šokoval celý (nejen) sportovní svět.
Příběh roku 2020: šokující smrt hvězdy NBA Kobeho Bryanta. | Video: Asociated Press

Jednačtyřicetiletý Bryant zahynul 26. ledna při nehodě vrtulníku, který v husté mlze narazil do svahu kopce v Calabasas poblíž Los Angeles. Na palubě spolu s ním byla i Gianna, s níž měl namířeno na dívčí basketbalový turnaj, její dvě spoluhráčky, jejich rodiče, asistentka trenéra a pilot.

Příčinou smrti všech byl úder tupým předmětem. Helikoptéra v husté ranní mlze narazila do strmého srázu v rychlosti téměř 300 km za hodinu. Pětinásobný vítěz NBA s týmem Los Angeles Lakers, jenž ukončil kariéru v roce 2016, byl spolu se svou dcerou pohřben o týden později při soukromém obřadu na hřbitově v Corona del Mar.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy