Baseballová extraliga jde do semifinále. Arrows vyzvou Draky, Eagles Kotlářku

Ján Jabrocký
25. 7. 2016 9:47
V uplynulém týdnu byly dohrány čtvrtfinálové série baseballové extraligy. Do semifinále se probojovaly všechny čtyři favorizované týmy.
Ostravští Arrows povolili v sérii Skokanům jedinou výhru.
Ostravští Arrows povolili v sérii Skokanům jedinou výhru. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Druhý čtvrtfinálový týden play off české baseballové extraligy rozhodl o postupujících týmech do semifinále. Dle předpokladů postoupili lépe umístěné celky, ale ani v jednom případě se postup nerodil lehce. Série mezi Eagles a Technikou dokonce dospěla až do pátého rozhodujícího zápasu.

Eagles Praha – Technika Brno  3-7, 0-12, 8-1

Konečný stav série: 3-2

Technika měla před tímto víkendem nůž na krku a věděla, že pokud chce postoupit do další fáze, tak nesmí prohrát. Do série zápasů šla za nepříznivého stavu 0-2. Navíc v úterý vypadla z baseballového poháru, když podlehla Blansku, které hraje druhou nejvyšší soutěž. V pátečním zápase již byla šest autů od vyřazení, ale v osmé směně za nepříznivého stavu 2-3 dokázala zatlačit na nadhazovače Matěje Huška a pěti body otočila skóre ve svůj prospěch.

V sobotu brněnský tým o svém vítězství rozhodl v první směně, kdy skóroval desetkrát. Série se tak musela rozhodnout v pátém utkání, které se hrálo na hřišti Eagles. Do něj domácí na kopec postavili Matěje Huška, jenž od začátku dobře držel pálkaře Techniky. Naopak jeho spoluhráči v útoku zatlačili již v první směně a pěti body si vybudovali solidní náskok. Ten dokázali postupně zvyšovat a nakonec se mohli radovat z postupu do semifinále. V něm vyzvou úřadujícího mistra a místního rivala Kotlářku.

"Sérii jsme chtěli rozhodnout již v pátek na našem hřišti,“ prozradil trenér Eagles Vladimír Chlup. "Hráli jsme prakticky all-in, kdy nám to do osmé směny vycházelo. Pak to jedním šťastným hitem otočili. V sobotu nám nevyšel vstup do utkání, a tak jsme zbytek zápasu odevzdali. Vše jsme pak připravovali na poslední zápas, ve kterém Matěj Hušek ze sebe vydal to poslední, co v něm bylo. My jsme zaútočili brzo a pak jsme utkání kontrolovali až do konce. My jsme již splnili předsezonní cíl a nyní jsme v pozici týmu, který nemá co ztratit.“

"Dobře jsem připravili na páteční zápas,“ řekl po nedělním utkání Martin Střítecký z Techniky. "Dobře jsme pracovali proti jejich nadhazovačům. V sobotu se nám vydařila první směna a pak již byl zápas rozhodnutý. Dnes se povedla první směna soupeři a my jsme již pak na to nezareagovali a nepodařilo se nám zápas zdramatizovat. Bohužel v pátek se nám zranil nadhazovač Crawford, takže nemohl nastoupit ani do jednoho zápasu. Gratuluji soupeři k postupu do semifinále. My jsme věřili, že můžeme postoupit. Nyní se musíme pořádně připravit na nadcházející sezony, abychom mohli Techniku vrátit na místa, kam patří,“ dodal.

Arrows Ostrava – Skokani Olomouc  5-18, 6-0, 11-6

Konečný stav série: 3-1

Již v úterý se dohrával druhý zápas této série, ve kterém Skokani dokázali dokonale zaskočit Arrows na jejich hřišti. Nakonec to však byla jediná výhra v této sérii. V pátečním utkání Ostrava se skvělým Ondřejem Satoriou na kopci olomouckým hráčům povolila pouze dva hity a žádný doběh. Arrows si tak vybudovali dobrou pozici před sobotním zápasem na Hané.

Arrows - Skokan, 1. kolo play off, 3. zápas
Arrows - Skokan, 1. kolo play off, 3. zápas | Foto: Dalibor Sosna

V něm Skokani na kopec poslali mladého Tysona Cosgrova, který odházel sedm směn a soupeři povolil pouze čtyři doběhy. Jenže střídající nadhazovači Olomouce nedokázali navázat na jeho výborný výkon a ve zbylých dvou směnách se proti nim Arrows prosadili hned sedmkrát. Díky tomu tak postupují do semifinále, v němž vyzvou devatenáctinásobné mistry České republiky Draky Brno.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy