Trojnásobný mistr z Brna má nůž na krku, jedna porážka ho dělí od konce sezony

Ján Jabrocký
19. 7. 2016 9:06
Play off nejvyšší české baseballové soutěže bylo zahájeno. A poněkud překvapivě je už v prvním kole zralá na vypadnutí Technika Brno.
Technika Brno
Technika Brno | Foto: ČTK

Praha – V sobotu bylo rozehráno play off české baseballové extraligy, které je zatím v režii lépe postavených celků. Technika má po dvou prohrách nůž na krku a další zaváhání by hráčům trojnásobného mistra ČR ukončila letošní sezonu v extralize.

To série mezi Skokany a Arrows má kvůli nepřízni počasí odehrán jediný duel, ve kterém se radovali baseballisté Ostravy. Hráči Olomouce moc svého soupeře nepotrápili, což potvrdil také jejich trenér Michal Kohout. "Nedělní zápas nás nezastihl v optimální formě," nebral si servítky olomoucký lodivod.

"Arrows nás jednoznačně rozstříleli na pálce. Nathan van der Lindenovi nevyšel začátek utkání. Zápas se zlomil v páté směně, kdy jsme dokázali snížit na 2-5, ale Ostrava pak okamžitě třemi body odskočila na 2-8. Soupeř v obraně zahrál nadstandardně. Věřím, že se do dalšího zápasu zlepšíme a předvedeme výkon hodný playoff."

Dvě utkání se odehrály v sérii mezi Eagles a Technikou. V obou si připsal vítězství pražský celek a je tak krok od postupu do semifinále. Eagles se mohli opřít o výkony svých startujících nadhazovačů. V prvním zápase dobře zaházel Bělorus Lukačevič a ve druhém předvedl parádních osm směn Tomáš Duffek. "Po víkendu jsme velice spokojeni," hodnotil dvě výhry trenér pražského týmu Vladimír Chlup.

Rozhodla devátá směna

"Začali jsme v domácím prostředí, což nám velmi pomohlo. V pátek zaházel výborně Alex Lukačevič, kterému jsme pomohli dobrým výkonem na pálce. V neděli pak házel perfektně Duffek, díky kterému jsme vedli po osmi směnách 6-0. Až poslední se souboj trochu zdramatizoval, ale dobrou obranou jsme udrželi vedení."

K deváté směně druhého utkání se ve svém hodnocení vracel také Martin Střítecký z Techniky. "V poslední směně se nám podařilo udělat tlak," řekl brněnský chytač po zápase. "Přišla taková klasická baseballová situace, kdy máte plné mety, dva auty, devátá směna a prohráváte o tři body. Matěj Menšík byl na pálce a parádně trefil daleký odpal. Bohužel strašně foukal vítr a míč, který by normálně letěl za plot, mu byl chycen před oplocením. V sérii prohráváme, ale rozhodně neházíme flintu do žita. Soupeř musí vyhrát ještě jeden zápas a my jej rozhodně nedáme jen tak. Musíme zapracovat na pálce a soustředit se na každý nadhoz, což se nám o víkendu nedařilo."

Čtvrtfinále pokračuje již v úterý večer, kdy je náhradní termín neodehraného zápasu z Ostravy. Další zápasy jsou na programu až v pátek večer.

Odehrané zápasy playoff:

Skokani Olomouc – Arrows Ostrava 2-10

Stav série: 0-1

Eagles Praha – Technika Brno  9-4, 6-3

Stav série: 2-0

 

Právě se děje

před 5 minutami

Libyjská vláda uznávaná OSN získala plnou kontrolu nad Tripolisem, jednotky maršála Haftara se stahují

Ozbrojené síly loajální libyjské vládě premiéra Fáize Sarrádže, která má podporu OSN, oznámily, že získaly úplnou kontrolu nad hlavním městem Tripolisem, informuje agentura Reuters. Armádní zdroj z řad východolibyjských jednotek polního maršála Chalífy Haftara (LNA) potvrdil, že LNA se z města stahuje.

Síly vlády národní jednoty (GNA) premiéra Sarrádže vydaly prohlášení, v němž sdělily, že mají plnou kontrolu nad administrativní oblastí Tripolisu. Jiný zdroj z řad LNA potvrdil, že jednotky LNA se do konce středy z Tripolisu zcela stáhnou a přesunou se do města nedaleko od Tarhúny, své hlavní základny na západě země.

Zprávě o plné kontrole nad Tripolisem předcházelo středeční oznámení sil podporujících GNA o tom, že získaly zpět mezinárodní letiště. To měly od roku 2019 pod kontrolou rivalské jednotky maršála Haftara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy