Mimořádná zpráva

Čeští baseballisté do patnácti let se po sérii druhých míst dočkali evropského titulu

Ján Jabrocký
24. 7. 2016 9:52
Česká baseballová reprezentace slaví zlato na Mistrovství světa hráčů do patnácti let. Po sérii druhých míst se kadetům konečně povedlo dostat na vrchol.
Baseballová rukavice (ilustrační foto)
Baseballová rukavice (ilustrační foto) | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Česká baseballová reprezentace slaví zlato na Mistrovství Evropy hráčů do patnácti let. Po sérii druhých míst se kadetům konečně povedlo dostat na vrchol a před nadcházejícím světovým šampionátem se dobře naladit.

Čeští baseballisté se museli poprat s nepřízní osudu. Tým provázela zranění a navíc hrál s jinými pálkami, než zbylé týmy. "Pálili pálkami BBCOR, které jsou povelené na MS, kam hned po evropském turnaji odlétáme," napsal nám po skončení šampionátu trenér českých kadetů Tomáš Svoboda.

"Odpaly od nich nejsou tak razantní a dlouhé jako od pálek, které měly zbylé týmy. Přes všechnu tuto smůlu se kluci dokázali dostat do finále tím, že fungovali a hlavně hráli jako jeden tým," dodal Svoboda.

Kadeti českého týmu si na šampionátu připsali jedinou prohru, když ve skupině podlehli Francii 5-9. Tato prohra jim do semifinále do cesty postavila silný německý výběr. V něm čeští mladíci zabojovali a těsně zvítězili 6-5.

Ve finále se tak opět setkali s domácí Francií a od začátku přehrávali viditelně nervózního soupeře. Češi si postupně vybudovali vedení 10-3 a vypadalo to, že si v poklidu jdou pro zlato. V posledních dvou směnách však domácí hnaní svými fanoušky zvedli hlavu a začali pořádně kousat. Přesnými odpaly a chybami českých hráčů se dostali na rozdíl jednoho bodu. Češi ale vedení ubránili a po posledním autu se mohli radovat z prvního zlata v této kategorii od roku 2007."S výsledky jsem spokojený, pro hráče to byla velká škola, hlavně poslední směna finále. Takovéto zápasy hráči potřebují hrát co nejvíce. Můžete našvihat spoustu míčů, pochytat tisíce balónů po zemi, ale zkušenosti z těžkých zápasů získáte jenom, když je budete hrát," liboval si trenér Svoboda.

Nyní mladíci odlétají do Japonska, kde hned v pátek nastoupí proti reprezentantům Jižní Koreje. Tam si však dávají skromnější cíle. „Spokojený budu, když se umístíme do desátého místa. To znamená, že musíme vyhrát minimálně dva zápasy z osmi. Bude to těžké, když si vezmu, že hráči během 21 dní změní kontinent, odehrají tři přípravná utkání, pět zápasů na ME a osm zápasů na MS,“ napsal na závěr trenér českých kadetů.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Peking uvalil sankce na 28 Američanů včetně exšéfa diplomacie Mikea Pompea, a to kvůli vměšování se do vnitřních záležitostí Číny, uvedly tamní úřady

Zdroj: ČTK
Další zprávy