Ve finále byl znovu horší než v kvalifikaci. Juška bude hledat příčinu nezdaru u videa.

ČTK ČTK
9. 8. 2018 7:34
Stejně jako na loňském MS v Londýně či na univerziádě nedokázal český dálkař Radek Juška vymáčknout ve finále maximum ani na ME v Berlíně.
Dálkař Radek Juška skončil ve finále evropského šampionátu v atletice poslední.
Dálkař Radek Juška skončil ve finále evropského šampionátu v atletice poslední. | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Berlín - Dálkař Radek Juška očekává, že až s odstupem času bude schopen najít příčinu, proč se mu v dnešním finále mistrovství Evropy tak nedařilo. Letošní maximum měl díky výkonu 827 centimetrů nejlepší z finalistů, ale v boji o medaile to nedokázal prodat a přidal se do čím dál delší řady českých zklamání na šampionátu v Berlíně.

Podobně jako řadě jeho reprezentačních kolegů mu při rozhovoru s novináři nebylo do řeči. Ve finále mu nepomohla ani komunikace s trenérem Josefem Karasem. "Snažil se mi poradit, abych nebyl nervózní, ale já jsem nějak nervozitu ani necítil. Fakt nevím, co se stalo, ani jak to popsat. Tu příčinu budeme teprve hledat, koukat na videa," řekl.

První pokus dlouhý 763 centimetrů ho nerozhodil. "Možná ten druhý, protože tím třetím už jsem musel zajišťovat, ale jak říkám, moc jsem to nepociťoval, že by mě něco svazovalo, nebo že by se mělo něco dít," líčil.

Prý na něj nedolehla ani dřívější finále, v nichž nedokázal navázat na výkon z kvalifikace. "Moc jsem nad tím nepřemýšlel. Ani si nemyslím, že by to někde v hloubi duše bylo," poznamenal. Podobně jako na loňském MS a univerziádě byl i tentokrát ve finále horší než v kvalifikaci, v Berlíně ale ani jednou nepřekonal osmimetrovou hranici.

Rád by dnešní nezdar ještě letos napravil. "Budu dál trénovat, atletická sezona pokračuje. Nerad bych takovým výsledkem ukončil sezonu," řekl český rekordman.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Na Tongu, kde vybuchla podmořská sopka, dorazila první zahraniční pomoc

Na tichomořské souostroví Tonga ve čtvrtek dorazila první dvě letadla s materiální pomocí, pět dní poté, co na ostrovech způsobila obrovské škody erupce podmořské sopky a následná vlna tsunami. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní se také podařilo obnovit telefonní spojení mezi Tongou a zbytkem světa.

Záchranné týmy v uplynulých dnech usilovně odklízely vrstvu vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště na největším ostrově Tongatapu, aby skrze něj mohla začít proudit humanitární pomoc pro 105 tisíc obyvatel Tongy. Po uvolnění dráhy tam přistálo letadlo C-130 Hercules vyslané Novým Zélandem. Přiletěl také vojenský letoun z Austrálie, informovala tamní vysílací společnost ABC.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Pohonné hmoty po několika týdnech opět zdražují. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stoupla o čtyři haléře

Pohonné hmoty v Česku v minulém týdnu poprvé od konce listopadu zdražily. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 vzrostla o čtyři haléře na 36,02 koruny za litr. Litr nafty se prodává v průměru za 34,98 koruny, což je o šest haléřů více než před týdnem ve středu. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Většinu loňského roku paliva zdražovala. Na maxima se ceny dostaly přibližně v polovině listopadu, kdy litr Naturalu 95 stál v průměru 37,20 koruny a nafty víc než 36 korun. Od té doby ceny pohonných hmot několik týdnů klesaly, zlevňování ale postupně zpomalovalo.

Benzin je momentálně o 7,98 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 7,74 koruny na litru méně.

Nejlevnější benzin nyní natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr v průměru za 35,63 koruny. Za naftu se platí nejméně v Karlovarském kraji, litr tam prodávají průměrně za 34,48 koruny. Naopak nejdražší paliva nabízejí čerpací stanice v Praze. Litr benzinu stojí v hlavním městě průměrně 37,26 koruny, litr nafty pak 36,23 koruny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy