reklama
 
 

Hejnová závodila navzdory zraněním: Achilovky jsou přetížené. Jsem ráda, že ráno chodím

8. 8. 2018 21:54
Bez bolesti česká překážkářka naposledy závodila loni.

Berlín - Pokud by se jednalo o jiný závod než mistrovství Evropy, překážkářka Zuzana Hejnová by na start nenastoupila. Měla zatejpované koleno i obě achilovky a kvůli bolesti nemohla pořádně trénovat. Sen o první medaili z evropského šampionátu se dvojnásobné mistryni světa v běhu na 400 metrů překážek možná definitivně nesplnil. Se zdravotními problémy doběhla v semifinále pátá a k postupu měla daleko.

Po závodě přiznala, že bez léků na bolest nemůže fungovat. "Achilovka mě bolí hrozně. Udělali jsme tady maximum, i s doktory a fyzioterapeuty. Ale ty achilovky jsou přetížené, a jakmile mě bolí achilovka, nemám ten svůj dobrý kotník, na který spoléhám, a nejede mi hlavně ten konec," řekla.

Od června závodila jen na konci července na republikovém šampionátu a pak dnes v Berlíně. Kdyby to nebyl vrchol sezony, odhlásila by se. "Já i tady o tom přemýšlela. Ale chtěla jsem si to zkusit. A tady jsem prostě říkala buď, anebo. Jsem ráda, že jsem se proběhla, ale samozřejmě mě to štve, protože nebýt na Evropě ve finále… Co se dá dělat," uvedla.

Zdravotní problémy ji připravují o radost z tréninku i závodů. "Jsem ráda, že ráno chodím, a když si mám představit, že to mám rozběhat, je to hrozně nepříjemné, z toho pohybu není radost. Netěším se na to, že se začnu hýbat, protože mě pořád něco bolí," svěřila se.

Bez bolesti už dlouho nezávodila, naposledy loni. "V minulých letech mě často bolest provázela přípravou, ale pak to většinou přestalo. Ale letos ne. A to je hrozně nepříjemné," posteskla si.

Uvažuje, že by si na nějakou dobu dopřála úplný odpočinek. "Já dělala, co mohla, ale ta noha se opakovaně zatěžovala a nelepšila, nebo jen po malých krůčcích. Nejde do té léčby furt opakovaně trénovat," vysvětlila.

Na začátku sezony Hejnová plánovala vydržet do olympijských her v Tokiu. Na evropském šampionátu ale možná měla poslední šanci, protože ten další je po olympiádě 2020. "Teď je to takové smutné, že ani nevím, jestli mě ještě nějaká Evropa čeká. Je to škoda, že nemám medaili z Evropy, ale to se nedá nic dělat. Když nejsem zdravá, nemohu čekat nic lepšího," dodala.

Jejími nejlepšími výsledky na ME jsou čtvrtá místa z let 2010 a 2012, od té doby na kontinentálním šampionátu kvůli zdravotním problémům nezávodila.

autor: ČTK | 8. 8. 2018 21:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama