Šéf atletiky není z triumfu Gatlina nadšený: Nebyl to ideální scénář, ale měl právo tu startovat

ČTK Sport ČTK, Sport
6. 8. 2017 15:49
Pětatřicetiletý Američan Justin Gatlin, někdejší dopingový hříšník, ovládl sprint na 100 metrů na MS v Londýně.
Justin Gatlin.
Justin Gatlin. | Foto: Reuters

Londýn - Předseda Mezinárodní atletické federace IAAF Sebastian Coe přiznal, že nemá radost z triumfu amerického sprintera Justina Gatlina v běhu na 100 metrů na mistrovství světa v Londýně. Britský funkcionář a dvojnásobný olympijský vítěz Coe se znovu vrátil k úvahám o prodloužení trestů za užití nedovolených látek, pro něž se stal Gatlin symbolem.

"Nejsem nadšený z toho, že si jednu z našich zářivých trofejí odnese někdo, kdo byl dvakrát potrestán za doping. Nebyl to ideální scénář. Nicméně měl právo tady startovat," řekl Coe pro BBC.

Reagoval i na výzvu jamajského premiéra Andrewa Holnesse, který v sobotu prohlásil, že by za doping měly být doživotní tresty. "Nejsem proti tomu, stejně jako mnoho dalších, ale neměli jsme sílu prosadit ani osmiletý trest za opakované užití," řekl Coe.

Přiznal, že má obavy, jak bude londýnské publikum reagovat, až se Gatlin večer postaví na stupně vítězů, když na něj diváci dosud pískali. "Ale i on si zaslouží respekt. A navíc se budeme loučit s jednou z největších postav světového sportu," připomněl, že vedle Gatlina bude stát coby bronzový medailista Jamajčan Usain Bolt, který si nezaslouží loučení s pískotem.

 

Právě se děje

Další zprávy