Posouval hranice možností, zároveň přinesl lehkost. Podívejte se, jaká byla Boltova kariéra

K Usainu Boltovi neodmyslitelně patří gesto, kterým ukazuje, že je rychlý jako blesk. Ohlédněte se s námi za fantastickou kariérou jamajského sprintera.
Usain Bolt se narodil 21. srpna roku 1986 v jamajské farnosti Trelawny Parish a zanedlouho tedy oslaví jednatřicáté narozeniny. V Ostravě na Zlaté tretře závodil poprvé už v roce 2006 a o dva roky později se vrátil (na snímku).
Tehdy už měl Bolt na kontě medaile z dorosteneckého a juniorského MS, navíc v květnu roku 2008 překonal v New Yorku světový rekord Asafy Powella časem 9,72 sekund.
Bylo jasné, že se rodí nová atletická superstar, ale naplno vylétla Boltova hvězda až v srpnu téhož roku na olympiádě v Pekingu. Tam překonal světový rekord na stovce (9,69) i dvoustovce (19,30), přičemž na královské distanci v závěru výrazně zpomalil a zvýraznil svou neskutečnou dominanci.
Ve dvaadvaceti letech byl ještě Bolt stoprocentním jamajským pohodářem, tak trochu flegmatikem, který se chtěl hlavně bavit a který chtěl bavit diváky na stadionu. Lidé se ale ptali, kam až by mohl čas na stovce stlačit, pokud by trefil start, který býval vždy Boltovou slabší stránkou, a odběhl celou trať naplno.
Foto: Reuters
Sport Sport
6. 8. 2017 12:00
Podívejte se v přehledu na fotografie zachycující sportovní kariéru jamajského sprintera a světového rekordmana Usaina Bolta.
 

Právě se děje

Další zprávy