Americká jízda, přísní sudí i Maslákův hattrick. 40 nejlepších fotek z halového MS v atletice

Americká jízda, přísní sudí i Maslákův hattrick. 40 nejlepších fotek z halového MS v atletice
Od čtvrtka do neděle hostila tato hala v Birminghamu 17. halové mistrovství světa.
Zlatě se na něm zapsal do dějin Pavel Maslák, který vyhrál hladkou čtvrtku už na třetím halovém MS v řadě.
A to i přesto, že český sprinter tentokrát doběhl do cíle třetí.
Oscar Husillos a Luguelin Santos totiž byli za vyšlápnutí z dráhy diskvalifikováni. Španěl přitom zaběhl rekordní čas 44,92.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
5. 3. 2018 7:27
Podívejte se na nejlepší snímky z právě skončeného halového šampionátu atletů, který hostil britský Birmingham.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy