Nevídané, Maslák doběhl třetí, přesto slaví zlato. Tak se odvíjelo atletické drama na čtvrtce

Nevídané, Maslák doběhl třetí, přesto slaví zlato. Tak se odvíjelo atletické drama na čtvrtce
Takhle vypadal cíl závodu na 400 metrů. Pokud ale myslíte, že vyhrál Oscar Husillos před Luguelinem Santosem a Pavlem Maslákem, pak se mýlíte.
Oscar Husillos sice zaběhl nejrychlejší čas 44,92 sekund, a překonal tak rekord šampionátu i letitý evropský rekord reprezentanta NDR Thomase Schönlebeho 45,05.
Jenže rozhodčí jen pár minut po doběhu oznámili, že Husillose diskvalifikují kvůli vyšlápnutí z dráhy.
Stejný osud postihl i v cíli druhého (vlevo) Luguelina Santose, a Pavel Maslák se tak najednou ocitl na první příčce.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
3. 3. 2018 22:16
Podívejte se ve fotogalerii, jak Pavel Maslák získal své třetí zlato na halové čtvrtce v řadě.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy