Nevídané, Maslák doběhl třetí, přesto slaví zlato. Tak se odvíjelo atletické drama na čtvrtce

Nevídané, Maslák doběhl třetí, přesto slaví zlato. Tak se odvíjelo atletické drama na čtvrtce
Takhle vypadal cíl závodu na 400 metrů. Pokud ale myslíte, že vyhrál Oscar Husillos před Luguelinem Santosem a Pavlem Maslákem, pak se mýlíte.
Oscar Husillos sice zaběhl nejrychlejší čas 44,92 sekund, a překonal tak rekord šampionátu i letitý evropský rekord reprezentanta NDR Thomase Schönlebeho 45,05.
Jenže rozhodčí jen pár minut po doběhu oznámili, že Husillose diskvalifikují kvůli vyšlápnutí z dráhy.
Stejný osud postihl i v cíli druhého (vlevo) Luguelina Santose, a Pavel Maslák se tak najednou ocitl na první příčce.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
3. 3. 2018 22:16
Podívejte se ve fotogalerii, jak Pavel Maslák získal své třetí zlato na halové čtvrtce v řadě.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy