Češi vytěžili v Aragonii jen bod. Abrahamovi nepomohlo ani to, že porazil Lorenza

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 22. 9. 2019 15:49
Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Aragonie třídy Moto3 patnácté místo, jeho týmový kolega Filip Salač dojel osmnáctý. Na stejné pozici skončil Karel Abraham v elitní třídě MotoGP.
Jakub Kornfeil (84) se po startu závodu Moto3 v Alcaňizu držel na čtvrté příčce. Cíl však viděl až jako patnáctý. | Foto: Reuters

Kornfeil dobře odstartoval a držel si čtvrtou příčku, již si vyjel v kvalifikaci. Pak se ale k vedoucí skupině přihnali další jezdci a závodník stáje Redox PrüstelGP se propadl do druhé poloviny top 10.

Naopak kupředu se posouval Salač, jenž do závodu vyrazil až ze šesté řady. Po šesti kolech poprvé nahlédl do nejlepší desítky a ve skupině se stále držel na její dohled.

V čele jel suverénně domácí Aron Cant, který měl v polovině závodu už více než třívteřinový náskok. Za ním se ale dalších čtrnáct jezdců vešlo do vteřiny a půl. V té chvíli byl Salač před Kornfeilem, oba Češi spolu bojovali o 12. pozici.

Canet si v Alcanizu udržel vedení až do cíle a na lídra seriálu Lorenza Dalla Portu ztrácí jen dva body. Kornfeil nakonec svoji sbírku rozšířil o jediný bod za 15. pozici, Salač skončil osmnáctý. V celkovém pořadí Kornfeil vypadl z nejlepší desítky, je dvanáctý.

Abrahamovi k bodům nepomohlo ani to, že porazil pětinásobného mistra světa, Čech v sedle Ducati skončil osmnáctý.

Pro osmý triumf v sezoně si dojel domácí miláček publika Marc Marquez. Tovární pilot Hondy ve své 200. Grand Prix porazil svého vyzyvatele v boji o korunu šampiona Andreu Doviziosa s Ducati. Španělský jezdec má v čele před Italem náskok 98. O titulu se tak může rozhodnout už v příští závod v Thajsku.

Marquez slaví v Alcaňizu vítězství v závodě MotoGP:

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Canet (Šp./KTM) 38:01,916, 2. Ogura (Jap./Honda) -4,581, 3. Foggia (It./KTM) -4,663, 4. McPhee (Brit./Honda) -4,729, 5. López (Šp./Honda) -4,842, 6. Suzuki (Jap./Honda) -4,947, …15. Kornfeil -9,197, 18. Salač (oba ČR/KTM) -13,561.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 19 závodů): 1. Dalla Porta (It./Honda) 184, 2. Canet 182, 3. Arbolino (It./Honda) 155, 4. McPhee 126, 5. Ramírez (Šp./Honda) 123, 6. Antonelli (It./Honda) 118, …12. Kornfeil 72, 25. Salač 13.

Moto2: 1. B. Binder (JAR/KTM) 39:45,177, 2. Navarro (Šp./Speed Up) -0,787, 3. Á. Márquez (Šp./Kalex) -2,876, 4. Marini (It./Kalex) -5,387, 5. Lowes (Brit./Kalex) -5,601, 6. Lüthi (Švýc./Kalex) -9,695.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 19 závodů): 1. Á. Márquez 213, 2. Navarro 175, 3. Fernández (Šp./Kalex) 171, 4. Lüthi 169, 5. B. Binder 160, 6. Baldassarri (It./Kalex) 138.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 41:57,221, 2. Dovizioso (It./Ducati) -4,836, 3. Miller (Austr./Ducati) -5,430, 4. M. Viňales (Šp./Yamaha) -5,811, 5. Quartararo (Fr./Yamaha) -8,924, 6. Crutchlow (Brit./Honda) -10,390, …18. Abraham (ČR/Ducati) -43,880.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 19 závodů): 1. M. Márquez 300, 2. Dovizioso 202, 3. Rins (Šp./Suzuki) 156, 4. Petrucci (It./Ducati) 155, 5. M. Viňales 147, 6. Rossi (It./Yamaha) 137, …25. Abraham 5.

14:30 Moto2.