Salač zvládl neklidnou motorku a v Misanu poprvé nahlédl mezi absolutní elitu Moto3

Radek Vičík Radek Vičík
17. 9. 2019 19:47
Český motocyklový závodník Filip Salač v neděli v Misanu předvedl, že už v sedmnácti letech dokáže úspěšně bojovat se silnou konkurencí v kategorii Moto3.

Číslo třináct bylo pro rodáka z Mladé Boleslavi šťastným. Ve 13. podniku letošní sezony světového šampionátu se poprvé probil do elitní desítky.

V Misanu to na dobrý výsledek vypadalo už od kvalifikace. V ní obsadil pilot týmu Redox PrüstelGP dvanácté místo, i když na rozdíl od řady soupeřů nejel v zákrytu, ale rychlý čas si vybojoval osamocenou jízdou. Tak vpředu na startovním roštu ještě nikdy v Grand Prix nestál.

Od startu se Salač držel na hraně první a druhé desítky. "Do závodu jsem dobře odstartoval a udržel se na stejném místě. Byl jsem rád, že mě v prvních dvou kolech nikdo neshodil," řekl.

V jeho skupině se pořadí měnilo několikrát během jediného okruhu."Viděl jsem, že jsem rychlý, ale poté se před námi udály dva velké pády, kvůli kterým jsem musel dost zpomalit. Kvůli tomu nám vedoucí trojice ujela. Stalo se to za nimi a my tam něco ztratili," popsal drama během Velké ceny San Marina, již Misano hostilo.

Zatímco řada zkušenějších protivníků nedokázala ve vedru zvládnout ojeté pneumatiky, český motocyklista se udržel v sedle své KTM až do samého závěru. V cíli z toho bylo výborné deváté místo se ztrátou pouhých čtyř vteřin na stupně vítězů.

"Celý závod jsem se držel na jedenáctém místě a osm kol před koncem mi začala odcházet přední pneumatika. Motorka byla neklidná, proto jsem si řekl, že to prostě dojedu a uvidí se, jak na tom budou ostatní," dodal Salač.

Ziskem sedmi bodů se mladík posunul na průběžné 24. místo, mezi nováčky je pak čtvrtý. Možnost vylepšit si svoji pozici má už tento víkend ve Španělsku, další podnik MS hostí okruh Motorland Aragón na severovýchodě Pyrenejského poloostrova.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy