Jakub Kornfeil

Český motocyklový závodník narozený 8. dubna 1993 v Kyjově. V MS debutoval v roce 2009 ve třídě do 125 ccm. V té samé sezoně vyhrál Red Bull Rookies Cup pro mladé nadějné jezdce.

Do začátku roku 2013 absolvoval ve třídách do 125 ccm a Moto3 celkem 56 Velkých cen. Nejlépe dojel pátý v Brně 2010. V roce 2013 sedlá motocykl Kalex KTM stáje Redox RW Racing GP.

Češi vytěžili v Aragonii jen bod. Abrahamovi nepomohlo ani to, že porazil Lorenza
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Aragonie třídy Moto3 15. místo, jeho týmový kolega FIlip Salač i Karel Abraham v MotoGP dojeli osmnáctí.
Nejlepší kvalifikace sezony, Kornfeil vystartuje v Aragonii z druhé řady
Motorismus

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil čtvrté místo v sobotní kvalifikace třídy Moto2 na Velkou cenu Aragonie.
Salač zajel v Misanu životní závod, byl devátý. Kornfeil proťal cíl dvanáctý
Motocykly

Filip Salač obsadil deváté místo ve Velké ceně San Marina silničních motocyklů třídy Moto3. Jakub Kornfeil dojel v Misanu dvanáctý.
Salač zajel v San Marinu nejlepší kvalifikaci v MS, skončil dvanáctý
Motocykly

Filip Salač zaznamenal v kategorii Moto3 svůj dosud nejlepší výsledek v kvalifikačních jízdách. Jeho týmový kolega Jakub Kornfeil byl patnáctý.

Kornfeil po třech letech změní tým

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil po třech letech opustí německý tým Redox Prüstel GP. Od příští sezony mistrovství světa bude ve třídě Moto3 závodit za stáj RBA Skull Rider, která sídlí ve Španělsku.

Z týmu Redox Prüstel GP odejde po sezoně i druhý český jezdec Filip Salač, který se dohodl na angažmá ve stáji VNE Snipers.

Let vzduchem a oheň. Start MotoGP v Silverstonu byl pro Doviziosa málem osudným
Motocykly

Italský motocyklový závodník Andrea Dovizioso může hovořit o štěstí, že po děsivém pádu krátce po startu nedělní VC Británie zůstal při vědomí.
Nepovedená kvalifikace. V Silverstonu byl nejlepší Abraham, dvaadvacátý
Motocykly

Triu českých účastníků MS kvalifikace na Velkou cenu Británie silničních motocyklů moc nevyšla. Nejvýše se umístil 22. Karel Abraham v MotoGP.
Kornfeil dojel popáté za sebou v první desítce, v Rakousku byl osmý. Abraham má bod
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Rakouska silničních motocyklů ve třídě Moto3 osmé místo. Karel Abraham si v MotoGP dojel pro bod za 15. místo.
Kornfeil odstartuje v Rakousku z páté řady, Abraham ze šesté
Motocykly

Jakub Kornfeil nenavázal na páté místo z pátečních tréninků a do závodu Moto3 ve Velké ceně Rakouska odstartuje v neděli až z páté řady.
Drsná dohra kolize českých parťáků Brně: Salač volal Kornfeilovi, sprostě mu nadával
Motocykly

Jakub Kornfeil a Filip Salač se rozhádali po vzájemné kolizi z nedělního závodu motocyklové Grand Prix v Brně.
Kdo za to může? Kolize v první zatáčce zhatila české naděje motocyklistů v Brně
Motocykly

Naděje obou českých závodníků na vytoužené čelní pozice vyhasly v nedělním závodě v Brně krátce po startu. Salač spadl a Kornfeil ho musel objíždět.
Kornfeil uchvátil diváky v Brně stíhací jízdou, triumf slavili bratři Marquezové
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil v závodě Moto3 v rámci Grand Prix Česko republiky silničních motocyklů deváté místo. Filip Salač v Brně nedojel.
Kornfeil v Brně loňskou senzaci nezopakoval. Hvězdy MotoGP se na trati málem praly
Motocykly

Z dvojice českých jezdců Moto3 byl v kvalifikaci na brněnskou Grand Prix rychlejší Filip Salač, který byl 14.. Jakub Kornfeil obsadil 20. pozici.
Salač začal brněnské boje 14. časem, Kornfeil byl o čtyři místa za ním
Motocykly

VC České republiky silničních motocyklů začala pátečními tréninky. Filip Salač se ve třídě Moto3 prozatímně kvalifikoval do první části kvalifikace.
Kornfeil vedl i na Sachsenringu, nakonec dojel desátý. Bodovali Salač i Abraham
Motocykly

Jakub Kornfeil sice po Assenu vedl i v závodě Moto3 na Sachsenringu, v cíli Velké ceny Německa ho ale nakonec odmávli na desáté pozici.
Kornfeil poprvé v sezoně vyrazí do závodu Moto3 z druhé řady
Motocykly

Dosud nejlépe v kariéře zvládl boje o pozice na startu Filip Salač, který zajel třináctý čas a zajistil si pátou řadu na roštu.
Kornfeil zatím patří k nejrychlejším i na Sachsenringu
Motocykly

V tréninkovém dnu před nedělní německou Grand Prix zajel Kornfeil ve třídě Moto3 čtvrtý nejlepší čas.
Trestná zatáčka Kornfeila nerozhodila, mazaná strategie mu vynesla výsledek roku
Motocykly

Jakub Kornfeil v Assenu zajel třetím místem výsledek sezony, v neděli ale bylo ve hře víc. Nebýt trestu, mohl se zapsat na seznam vítězů závodu MS.
Drama v Assenu. Kornfeil sahal po vítězství, dostal trest, přesto dojel třetí
Motocykly

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo ve Velké ceně Nizozemska ve třídě Moto3 a zopakoval tak stejnou pozici z loňského závodu v Brně.