Filip Salač

Motocyklový jezdec Salač dokončil Velkou cenu Aragonie na 17. místě

Motocyklový jezdec Filip Salač obsadil ve Velké ceně Aragonie v kategorii Moto2 17. místo. Český závodník, jenž tento týden prodloužil o další rok své angažmá v týmu Gresini Racing, na trati v Alcaňizu postupně ztrácel a propadl se za bodované pozice. Vyhrál domácí Pedro Acosta.

Dvacetiletý Salač, jenž předchozí dvě Grand Prix nedokončil, odstartoval ve Španělsku do závodu po druhé nejlepší kvalifikaci sezony z 12. místa. Zhruba od poloviny závodu ale zpomaloval a pořadím se propadl za bodovanou patnáctku.

V MotoGP zvítězil Ital Enea Bastianini před krajanem a dalším jezdcem na ducati Francescem Bagnaiou, jenž nedosáhl na pátou výhru za sebou.

Salač odstartuje v Portugalsku ze sedmé řady, v kvalifikaci byl opět devatenáctý

Motocyklový jezdec Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Portugalska ve třídě Moto2 ze sedmé řady. Jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů byl v dnešní kvalifikaci v Portimau stejně jako v minulé Grand Prix Ameriky devatenáctý.

Dvacetiletý Salač se v trénincích nevešel mezi nejrychlejších 14 jezdců, kteří si zajistili rovnou start v druhé části kvalifikace. Musel tak bojovat v první fázi o jedno ze čtyř postupových míst a stejně jako před dvěma týdny v Austinu na něj těsně nedosáhl.

Zatímco v Texasu ztratil na čtvrtou pozici 52 tisícin sekundy, dnes měl dokonce stejný čas jako čtvrtý Zonta Van Den Goorbergh. Nizozemec ho však zajel dřív, a na Salače tak opět zbyla první nepostupová a celkově 19. příčka. Z ní si v Austinu český jezdec týmu Gresini Racing dojel pro čtrnácté místo a první body po zimním přestupu z nejslabší třídy Moto3.

Z pole position v neděli odstartuje Španěl Aron Canet. V královské MotoGP vyhrál kvalifikaci Francouz Johann Zarco na ducati.

Pokračovat