Anděl strážný měl moře práce, řekl Rossi po havárii, v níž mu šlo o život

Radek Vičík Radek Vičík
17. 8. 2020 5:53
I když Valentino Rossi jede už 25. sezonu ve světovém šampionátu silničních motocyklů, tak děsivý moment na závodní trati jako v neděli na Red Bull Ringu při závodě MotoGP podle svých slov ještě nezažil.

Co se vlastně během Velké ceny Rakouska stalo? Johann Zarco v souboji ve středu závodního pole na táhlé rovince do kopce předjel Franca Morbidelliho. Pak ale svého soupeře prudce "zavřel", na což Ital nedokázal reagovat a francouzského jezdce trefil zezadu.

Obě motorky se při karambolu rozpadly a trosky prolétly Rossimu doslova před nosem. Stačilo, aby byl o několik desetin vteřiny rychlejší, a byl by z trati smeten i se svou Yamahou.To by pak následky byly fatální.

Po závodě Ital nenechal nit suchou na Zarcovi, jenž byl podle jeho mínění jednoznačným viníkem nebezpečné situace. "Havárie Zarca a Morbidelliho? Dost mě to vyděsilo. Byl to nejspíš nejnebezpečnější moment mé kariéry. Byl jsem otřesen a nebylo snadné se vrátit do závodu," uvedl Rossi pro televizi Sky.

"Dneska měl náš motocyklový anděl strážný moře práce. Byl to hodně nebezpečný moment. Ten kluk (Zarco) evidentně ztrácí respekt k soupeřům. Jistě, na trati musíte být tvrdý, ale není to poprvé, co Zarco něco takového provedl. Schválně šel před Morbidellim na brzdy, snažil se ho zničit. Vážně by se mělo se Zarcem něco udělat," dodal populární "Doktor".

41letý veterán MotoGP byl po přerušení závodu v boxech notně zdrcený. Pak se ale oklepal a v restartované zkrácené Grand Prix dojel pátý.

"Říkají, že jsme hrdinové nebo blázni a že máme na výběr. Ale my si vybírat nemůžeme. Posadili mě zpátky na motorku a já řekl 'OK'. Nakonec to byl docela dobrý závod," dodal Rossi po bláznivém rakouském odpoledni, během něhož došlo k vážné havárii i ve třídě Moto2.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 28 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy