Vítkovice si vyšláply na Hadamczika, poprvé vyhrál Růžička

Aktualizováno 13. 9. 2015 20:06
Hokejová Tipsport extraliga měla v neděli naplánované kompletní druhé kolo nového ročníku.
Hokejisté Vítkovic vyhráli i druhé utkání nového ročníku extraligy.
Hokejisté Vítkovic vyhráli i druhé utkání nového ročníku extraligy. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Kompletní druhé kolo nového ročníku hokejové Tipsport extraligy si mohou fanoušci užít na konci prvního školního týdne.

Jako první se proti sobě postavili v derby hráči Vítkovic a Komety Brno. Domácí porazili tým vedený Aloisem Hadamczikem, bývalým dlouholetým kouče ostravského celku, nakonec s přehledem 5:1. Pro výhru 5:2 si do Karlových Varů dojeli hokejisté největšího favorita ligy z Třince.

V zápase, který měl úvodní buly od 16:00 hodin, porazil Liberec obhájce titulu z Litvínova hladce 4:1. O hodinu později odstartovaly další tři souboje a ve všech se radovaly hostující celky.

Hokejisté Plzně vyloupili Pardubice výhrou 4:1, Sparta pokazila výhrou 5:3 Zlínu jeho rozlučku s klubovými legendami a hradecký Mountfield zvítězil 2:0 na ledě Olomouce. V posledním zápase porazil Chomutov 2:1 Mladou Boleslav poté, co všechny góly padly v poslední třetině.

Vítkovice zlomily Brno ve druhé třetině

Ostravský celek do domácí premiéry nového ročníku vlétl pln elánu a už v 11. minutě otevřel skóre Olesz poté, co dorazil svoji vlastní střelu. Závěr první části musel jako hlavní rozhodčí odřídit pouze Šír, jehož kolega Čech po nešťastném odrazu kotouče od brusle domácího obránce Šticha byl odveden na šití do ošetřovny.

Druhá třetina tu první téměř dokonale zrcadlila jen s tím rozdílem, že Kometa vyrovnala už po 49 sekundách hry a následně měli hosté obrovský tlak. Ten ale Vítkovičtí ustáli a ve 37. minutě zlomil hosty znovu Olesz. Když o deset minut později přidal třetí trefu Kudělka, bylo rozhodnuto a Kometa inkasovala ještě dvě laciné branky.

Třinec nedal Karlovarským šanci

Domácí trenéři sice zamíchali sestavou, proti favoritovi soutěže to ale nebylo nic platné. Hosté během 33 vteřin mezi 13. a 14. minuty uskočili do dvoubrankového náskoku a od té chvíli de facto vývoj zápasu kontrolovali.

Karlovarští sice dokázali dvakrát snížit na rozdíl jedné branky, když ale poslal Irgl soupeře do vedení 4:2 bylo rozhodnuto. Pojistku na výhru Ocelářů dal ve třetí třetině Orsava.

Tygři rozsápali šampiona, Plzeň táhl mladík

Na sever Čech přijel mistrovský Litvínov a domácí dostal do vedení v úvodní třetině Ulrych. Chemici ale dokázali v polovině zápasu odpovědět zásluhou Hübla. O tom, že zůstanou tři body v "tygří kleci" v Liberci rozhodl dvěma góly během dvou střídání v polovině třetí dvacetiminutovky Valský. Pojistku pak přidal Vampola.

V Pardubících byli fanoušci svědky dokonce třech gólů z hole jednoho hráče. Bohužel pro domácí se hattrickem blýskl plzeňský dvacetiletý útočník Dominik Kubalík.

Ten otevřel skóre zápasu ve 14. minutě pohotovou tečí, aby ve 39. minutě reagoval reagoval na vyrovnávající trefu domácího Čáslavy z přesilové hry o čtyři minuty dříve. Svůj snový večer završil na začátku třetí části hry v početní výhodě Plzně.

Sparťané pokazili oslavy Zlína

Ve Zlíně se přišel vyprodaný stadion rozloučit s místními legendami - Petrem Čajánkem, jeho jmenovcem Leškou a Jaroslavem Balaštíkem. Hosté ale sváteční náladou příliš neoplývali a již po třinácti minutách vedli 2:0.

Domácí se ale dokázali v přestávce probrat a pochopili, že se hraje regulérní extraligový zápas a ve 26. minutě bylo srovnáno. Na další dvojitý úder pražského rivala ale už PSG odpovědět nedokázalo. Na konečných 3:5 pro hosty upravili v poslední třetině Holík a Hlinka.

Růžička se dočkal první výhry

To v Olomouci se hrála opatrnější partie, ovšem i tam se hosté trefili ve třinácté minutě zásluhou Kudrny. Hradečtí dokázali držet jednobrankový náskok až do konce, kdy jej v power play "Kohoutů" pojistil druhou trefou Červený.

Podobně opatrný hokej se hrál také v Chomutově, kde všechny tři branky padly až v poslední dvacetiminutovce. Na trefu Květoně ze 46. minuty ještě o čtyři minuty později reagoval Pabiška, gól Sklenáře 120 sekund před koncem základní hrací doby už rozhodující. Kouč Pirátů Vladimír Růžička se tak dočkal zisku prvních tří extraligových bodů na lavičce jiného klubu, než pražské Slavie.

2. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Olesz (Štencel, Kudělka), 37. Olesz (Čerešňák, Strapáč), 47. Kudělka (Čerešňák), 52. Zdráhal (Kucsera), 58. M. Hlinka (Kovář, Pastor) - 21. J. Hruška (V. Němec). Rozhodčí: Čech, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4, navíc V. Němec (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5471.

Vítkovice: Kantor - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Čerešňák, Kovář, Pastor - Olesz, Strapáč, Szturc - Vandas, Balán, J. Káňa - P. Zdráhal, Burger, Kucsera - Gřeš, M. Hlinka, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.

Brno: Čiliak - Stehlík, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, Raška, P. Mrázek. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Haščák (Duda, Sičák), 36. V. Tomeček z trestného střílení - 13. M. Doudera (Plíhal), 14. Klepiš (Polanský, L. Doudera), 26. Dravecký (Polanský, Klepiš), 39. Irgl (Rákos, L. Doudera), 47. Orsava (Hrňa). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3142.

Karlovy Vary: Habal - Harant, Sičák, Benák, Bičánek, Deyl, Gulaši - Bartek, Haščák, D. Hruška - Duda, Marosz, T. Rachůnek - V. Tomeček, Zadražil, Vachovec - Koblasa, Kverka, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Mariška.

Třinec: Hamerlík - Klesla, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek - Hrňa, Kreps, Orsava - Klepiš, Polanský, Dravecký - Irgl, Matuš, Rákos - Chmielewski, Plíhal, Jašek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Ulrych (Vampola, Birner), 49. Valský (P. Jelínek, Plutnar), 51. Valský (Vitásek), 56. Vampola (Krenželok) - 31. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:12, navíc Ševc (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4496.

Liberec: Lašák - Ševc, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Výtisk, Ulrych - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Litvínov: Janus - Kubát, Chaloupka, Z. Sklenička, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, M. Hořava - Písařík, Piroš, Šrámek. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 35. Čáslava (Divíšek, Marcinko) - 14. D. Kubalík (Kracík), 39. D. Kubalík (Kracík, Indrák), 42. D. Kubalík (J. Sýkora), 47. Hossa (J. Sýkora, Preisinger). Rozhodčí: Hodek, Horák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 7854.

Pardubice: Kristan - Ščotka, Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Roupec, M. Šeda, Bokroš - P. Sýkora, Divíšek, Rolinek - J. Svoboda, Nahodil, Tybor - A. Havlík, Marcinko, Kolář - Moučka, Poulíček, Starý. Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Jeřábek, Moravčík, Kubka, Pulpán - Kratěna, Bližňák, Lev - J. Sýkora, Preisinger, Hossa - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Hollweg, Poletín, Schleiss. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. J. Kudrna (Frühauf), 60. Červený (T. Knotek). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4131.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk - Kafka, Herman, T. Mikúš - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharczyk, A. Zeman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Jank, Frühauf, Dietz, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Kukumberg, Dej - Vantuch, Tvrdík, Červený - od 33. navíc R. Pavlík. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. O. Veselý (A. Holík, P. Holík), 26. Žižka (Cibák), 60. A. Holík (Matějíček) - 6. Kumstát (Pech, Sabolič), 13. Přibyl (Čajkovský, Netík), 32. Sabolič (Pech), 40. Polášek (Pech), 45. J. Hlinka (Réway, J. Mikuš). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 5802.

Zlín: Kašík - A. Holík, Řezníček, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec - Ondráček, P. Holík, O. Veselý - Kubiš, Cibák, T. Sýkora - Okál, Roman Vlach, Říčka - Štumpf, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Sparta: Pöpperle - Polášek, J. Mikuš, Čajkovský, Barinka, Glenn, Hrbas, Kalina - Réway, J. Hlinka, Klimek - Netík, Přibyl, Buchtele - Kumstát, Pech, Sabolič - Forman, Cingel, Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 46. D. Květoň (Vondrka, V. Růžička ml.), 58. Sklenář (Kämpf) - 50. L. Pabiška (Urban, Kučný). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4692.

Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, J. Redlihs, Rýgl, Dlapa, Szathmáry, Kranjc, Bláha, J. Drtina - Hovorka, Dušek, Hřebejk - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Pospíšil, Kämpf, Sklenář - L. Květoň, D. Kaše, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Mladá Boleslav: Rittich - Holub, Trončinský, Voráček, Stříteský, Robar, Kočí, Kučný - M. Látal, R. Hruška, Lenc - Žejdl, D. Výborný, Bárta - Hyka, Urban, Pacovský - L. Pabiška, Jarůšek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16