Sparta vyučila Jihočechy, Tygři prohráli posedmé v řadě

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 12. 2011 21:00
Třinec - Kladno 3:2 sn, Zlín - Liberec 5:3

Praha - Souboj dvou nejlepších týmů letošního ročníku hokejové extraligy ovládla pražská Sparta. Na jihu Čech porazila Mountfield jednoznačně 4:1 a pojistila si vedení v tabulce. Rozdíl mezi oběma soupeři se zvětšil na pět bodů.

Česku Budějovice začaly skvěle, hned v první minutě se trefil Kašpařík. Domácí hubené vedení drželi až do 39. minuty, jenže v té je hrubou chybou potopil brankář Kovář, který pustil lehké nahození Tenkráta.

Ve třetí třetině už Pražané jasně dominovali. Rozhodující gól dal opět Tenkrát a další trefy přidali v poslední desetiminutovce Ton a Foster.

Hadamczik se pustil do šéfa Varů, ten zvažuje žalobu
Vary díky povedenému závěru zdolaly Vítkovice

Nevídanou krizi zažívají hokejisté Liberce. Bílí Tygři ve 33. kole hokejové extraligy prohráli 3:5 na ledě Zlína a podlehli již posedmé za sebou.

Berani v ofenzivně laděném duelu vybojovali tříbodovou výhru až v samotném závěru. Bedřich Köhler vstřelil rozhodující branku v 59. minutě. Vzápětí ještě museli rozhodčí uznat Zlínu technický gól. Čech byl totiž podražen před prázdnou brankou.

V dalším zápase Plzeň doma zdolala Slavii 4:3, když v závěrečných deseti minutách otočila nepříznivé skóre. Indiáni bodovali již devět zápasů v řadě. Duel byl plný zvratů.

Domácí vedli po gólech Kováře a Mrňy 2:0, jenže svěřenci Vladimíra Růžičky utkání nezabalili a otočili skóre. Postupně se trefili Jelínek, Alinč a Kadlec.

Poslední slovo ale měli Západočeši, kteří díky Pletkovi v 51. minutě nejprve vyrovnali. V 59. minutě pak dramatické klání rozhodl kanonýr Tomáš Vlasák.

Dva body získali Oceláři Třinec. Ti přehráli kladenské Rytíře až po samostatných nájezdech a přerušili sérii čtyř proher. V nájezdech pak zazářil brankář Vojtek, který nepustil ani jeden gól. Jediným úspěšným střelcem byl domácí Hořava.

Defenzivní hokej se hrál v Brně, kam přijely Pardubice. Gól nepadl ani na jedné straně přes 50 minut, až poté překonal hostujícího brankáře Růžičku Dlouhý. Kometa ale vedení neudržela, vyrovnal Zohorna.

V prodloužení pak udeřili hosté. V přesilovce tečoval střelu Píši Starý a zařídil Pardubicím šestou výhru v řadě. Východočeši přesto přišli o třetí místo, na kterém je vystřídala Plzeň.

Na chvostu tabulky zůstává Bruslařský klub z Mladé Boleslavi. Ten sice vedl po první třetině nad Litvínovem 1:0, když se prosadil David Výborný. Ve druhé části se ovšem strhla divoká přestřelka a skóre se zastavilo za stavu 4:4. Ve třetí třetině gól nepadl, stejně jako v prodloužení. Rozhodující nájezd pak proměnil litvínovský Jenáček.

33. kolo hokejové extraligy:

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 1. Kašpařík (Šimánek) - 39. Tenkrát (Kučný), 48. Tenkrát (Ton, Bližňák), 52. Ton, 55. Foster (Tenkrát, Sersen). Rozhodčí: Homola, Pešina - Jindra, Kis. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 5207.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Mir. Dvořák, Němeček, Mikuš, Novák, Vydarený - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Mertl - Kuchejda, Langhammer, L. Květoň - R. Pšurný, Červený, Sailer. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Philipp, Krstev, Kučný, D. Kočí, Kasík - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Pacovský, Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Martinec a Žemlička.

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 3:2 po sam. nájezdech
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Ostřížek (McGregor), 56. Hrňa (Polanský), rozhodující nájezd M. Hořava - 29. Dragoun (Kalla, Bicek), 42. Posmyk (Valský, Piskáček). Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 3106. Rozhodčí: Husička, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan.

Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Bolf, Lojek, Richter, P. Hořava, Cartelli, Hudec - M. Hořava, Bonk, Klimenta - Hrňa, D. Květoň, Orsava - Mičulka, Polanský, Kohn - Chovan, Ostřížek, McGregor. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Kladno: Chábera - Majeský, Drtina, Kameš, Toman, David Růžička, Posmyk, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 5:3
(1:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Tesařík (Melenovský), 34. Linhart (Hamrlík, Leška), 35. Tesařík (Melenovský), 58. Köhler (Leška), 59. F. Čech - 4. Bulíř (Bartovič), 13. Vantuch (Víšek), 41. Kudrna (Bartovič, P. Nedvěd). Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SR) - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 4261.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Kubiš, Čajánek, Honejsek - Melenovský, F. Čech, O. Veselý - Finsterle, Fořt, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Liberec: Pinc - Trončinský, Derner, Čakajík, Štich, Moravec, Holub, Výtisk, Ulrych - Kudrna, P. Nedvěd, Bárta - L. Krejčík, Bulíř, Bartovič - Vak, T. Urban, Víšek - Kica, Špaček, Vantuch. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 4:3
(1:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Jan Kovář (Duda, Vykoukal), 22. Mrňa (Marušák), 51. Pletka (Duda, Jan Kovář), 59. Vlasák (Martin Straka, Stránský) - 28. P. Jelínek (Sklenář), 35. Alinč (Vondrka), 45. Kadlec (Alinč). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8, navíc Duda (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6081.

Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Kaberle, Vykoukal, St. Pierre, Marušák, Kinrade, Dresler - Andrašovský, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Lev - od 21. navíc Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Valach, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Šulc - Kůrka, Alinč, Vondrka - Micka, Dušek, Krenželok - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Kalus, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 4:5 po sam. nájezdech
(1:0, 3:4, 0:0 - 0:0)
Branka a nahrávka: 10. D. Výborný (Balaštík), 27. Hrdel, 29. Mikulík (Balaštík, Tomas), 38. Hay (Balaštík) - 26. Frolík (Jenáček, Černošek), 34. Hanzl (V. Hübl), 35. Frolík (Hujsa, Jenáček), 39. Gula (Frolík), rozhodující nájezd Jenáček. Rozhodčí: Turčan, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3370.

Mladá Boleslav: J. Hübl (41. Valent) - Hay, Beňovič, Drábek, Čutta, Žabka, Koma, Rýgl, od 41. navíc Dudáš - Bahenský, D. Výborný, Podkonický - Balaštík, Mikulík, Tomas - Jiránek, Vrbata, Demel - Svačina, Hrdel, Goertzen. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Litvínov: Franěk (29. Volke) - Stříteský, Kubát, Gula, Kousalík, Černošek, Pojkar, Skuhrovec, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Bojer - Trávníček, Hanzl, Nylander - Frolík, Jenáček, Hujsa - Majdan, Smolka, Gerhát. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 v prodloužení
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 51. Dlouhý (L. Čermák, Vašíček) - 56. T. Zohorna (Kolář II), 63. Starý (Píša). Rozhodčí: Souček, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Vašíček, Malec - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, L. Čermák, Dlouhý - Balej, Petrovický, Holec - H. Zohorna, Koreis, Němec. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Nahodil, Kousal, Buchtele - Semorád, Somík, T. Zohorna. Trenéři: Hynek a Lubina.