reklama
 
 

Potvrzeno, trenérem slovenské reprezentace se stal Cíger

18. 8. 2015 16:57
Vedení Slovenského svazu ledního hokeje (SZĽH) dnes rozhodlo i o novém generálním manažerovi, jímž další bývalý reprezentant Róbert Švehla.

Stará Lesná - Novým trenér slovenské hokejové reprezentace se podle očekávání stal Zdeno Cíger, který tak na střídačce nahradí Vladimíra Vůjtka staršího.

Vedení Slovenského svazu ledního hokeje (SZĽH) dnes rozhodlo i o novém generálním manažerovi, jímž další bývalý reprezentant Róbert Švehla. "Jsme rádi, že Zdeno přijal naší nabídku. Naše jednání nebyla komplikovaná," uvedl prezident SZĽH Igor Nemeček na svazovém webu.

Cígler věděl o nabídce dlouho

Pětačtyřicetiletý bývalý vynikající útočník přiznal, že dostal nabídku, aby reprezentaci převzal po Vůjtkovi, jenž se v létě stal novým koučem české reprezentace, již minulý týden.

"Nebudu mlžit. Jsem připravený postavit se k tomu čelem. Dostal jsem čas na rozmyšlenou, ale jsem připravený nabídku přijmout. Reprezentace se neodmítá," řekl serveru pravda.sk Cíger.

Martinský rodák Cíger je trojnásobným bronzovým medailistou z mistrovství světa, během kariéry odehrál také 352 zápasů v NHL. Poté trénoval Slovan Bratislava, s nímž získal dva mistrovské tituly. V reprezentaci dělal v roce 2007 na MS asistenta Júliu Šuplerovi.

Nemeček sice v minulých dnech uvedl, že Cíger je jedním z kandidátů, dnes jeho jmenování ale oficiálně potvrdil. Stejně tak i informaci, že novým generálním manažerem se stane další bývalý úspěšný reprezentant Švehla.

Švehla schválil Cíglera

"Výkonný výbor rozhodl a schválil jako generálního manažera Róberta Švehlu a ten následně navrhl ke schválení jméno nového trenéra, kterým je Zdeno Cíger," uvedl Nemeček. Již dříve avizoval, že další složení realizačního týmu bude oznámeno až v polovině září.

Šestačtyřicetiletý Švehla, bývalý vynikající obránce, který se také prosadil v NHL, pochází stejně jako Cíger z Martina. Úkolem nového realizačního týmu bude i uklidnit rozjitřenou atmosféru ve slovenském hokeji.

Mezi svazem a bývalými i současnými hvězdami totiž panují napjaté vztahy od volby prezidenta svazu. V nich prohrál favorit hráčů Richard Lintner se staronovým šéfem Nemečkem a mnozí hokejisté od té doby nechtějí se svazem spojovat své jméno.

autor: ČTK | 18. 8. 2015 16:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama